Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#26 2018-03-01 09:36:50

margan1983
Zaczyna się udzielać

Re: twin bio - przegrzanie kotła

Darecki  to jest 26 post i drugi tydzień pisania postów i wg Ciebie nie wyeliminowałem problemu... czy masz jakąś radę aby mi pomóc z tym przegrzewaniem? zostawiając na boku sterowanie podłogówką itp? bo jak twierdzisz dalej jest problem to muszę przyśpieszyć działania. Bezpieczeństwo najważniejsze potem zajmę się konfortem i sterowaniem podłogówka. czy jednak mam wezwać specjalistę aby zrobił rekonesans i podjął działania?

#27 2018-03-01 09:46:18

besix
Często się udziela

Kolego margan , urlopowicz ( darecki) już tak ma i wszyscy , którzy go trochę poznali przywykli smile
Jednak gdybyś się odrobinę zagłębił w zagadnienie , łatwiej było by ci rozmawiać z tym (innym) fachowcem.
Zresztą taka wiedza przydatna jest przy samym ustawianiu parametrów sterownika , a to już dość istotna sprawa i żaden fachowiec nie zrobi tego lepiej od użytkownika , który zna potrzeby swojej instalacji.
To tak na marginesie .
Bez zaworów mieszających (3D) ustawianie w twojej instalacji trybu pogodowego nie ma najmniejszego sensu, dlatego bo, żeby obniżyć temperaturę czynnika płynącego np w podłogę , trzeba zmniejszyć ilość gorącej wody a dodać chłodnej wracającej z instalacji, nie zrobi tego termostat , pompa, czy inny diabeł , zrobi to zawór mieszający sterowany siłownikiem, który ustawi te proporcje według potrzeb.
Do tego sterownik musi znać temperaturę zewnętrzną , aktualną temperaturę tego czynnika ( wody) płynącego w tą podłogę i dobrze żeby znał temperaturę pokojową.
Jeżeli zależy ci na sterowaniu pogodowym to w twojej instalacji takie mieszacze z siłownikami są konieczne.
Tyle
PS
Cieszę się , że kocioł przestał się przegrzewać , a raczej nie dobija już do tych 90 stopni
Powodzenia

Ostatnio edytowany przez besix (2018-03-01 09:51:42)

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#28 2018-03-01 09:51:08

margan1983
Zaczyna się udzielać

Besix  taki opis mi się podoba
bardzo Ci dziękuje, po sezonie grzewczym postaram siętaki zawór zainstalować.

#29 2018-03-01 18:46:39

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

margan1983 napisał:

Darecki  to jest 26 post i drugi tydzień pisania postów i wg Ciebie nie wyeliminowałem problemu... czy masz jakąś radę aby mi pomóc z tym przegrzewaniem? zostawiając na boku sterowanie podłogówką itp? bo jak twierdzisz dalej jest problem to muszę przyśpieszyć działania. Bezpieczeństwo najważniejsze potem zajmę się konfortem i sterowaniem podłogówka. czy jednak mam wezwać specjalistę aby zrobił rekonesans i podjął działania?

Kolego margan... wyobraź sobie, że mam dla Ciebie radę smile

Zmień tryb palenia... z "auto" na "ciągły"... i dostosuj do tego trybu swoje ustawienia całego systemu grzewczego...

Tryb kotła "auto", jest może i dobry, ale głównie wtedy, gdy cała instalacja także pracuje automatycznie.

A u Ciebie jest mix automatyki i ręcznego sterowania, więc w takim przypadku, prawdopodobnie lepszym rozwiązaniem, może się okazać  ustawienie kotła na tryb "ciągły"...

Oczywiście do czasu przeróbki i rozbudowy automatyki sterującej obiegiem podłogowym...

Zestaw Pellets 100-16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator IgneoTouch z modułem BIG oraz Lambda + VideRoom i VideNet. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N. Komin zakończony regulatorem ciągu SmartFlow. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów). Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#30 2018-03-10 16:50:51

margan1983
Zaczyna się udzielać

Besix mam pytanko, moja podłogówka jest na obwodzie 1 gdzie mam podłaczyć czujnik CO ?
listwa Can zaczyna się od obwodu 2 i tam mam podłączone czujnik CO od grzejników co są własnie na obwodzie 2 ale nie mam pojęcia gdzie jest miejsce na czujnik CO dla obowdu nr 1. sprawdzisz jak masz u siebie?

dziękuje

#31 2018-03-11 19:46:19

besix
Często się udziela

Kolego margan jeżeli dla obwodu CO nr 1 nie masz możliwości podłączenia czujnika CO , a na drugim obwodzie masz grzejniki,to trzeba przepiąć podłogówkę na obwód CO nr 3 co pozwoli na obsługę mieszacza i czujnika CO  Opis znajdziesz w instrukcji modułu CAN .
Ja u siebie nie mam możliwości podłączenia czujnika CO do obwodu CO w jednostce podstawowej                    (sterowniku).

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

Stopka forum