Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#26 2012-01-22 20:45:58

dziunia52
Zaczyna się udzielać

Re: dlaczego powstają ,,spieki" przy paleniu pelletem?

elvis25 napisał:

Dziunia52 --> widzę, że miałaś przygody jak ja;) Ślimak mi też się poluzował i sam go przykręciłem ale musiałem wywalić zawartość zbiornika i zdemontować ściankę aby dojść. Sugestia dla producenta to lekkie zrobić lekkie wgłębienie pod śrubę w osi silnika. Serwisant, który był wymienić sterownik też skrócił rurę i nie da się teraz otworzyć drzwiczek do czyszczenia.
W zeszłym roku miałem pellet z barlinka i po dłuższej pracy tworzyły się spieki... ale to co 3-4 dni wygarniałem kawałem wielkości pudełka zapałek. W tym roku mam inny pellet i nie ma spieków.
Ustawienia mam trochę inne. Spalanie mam na poziomie 15kg na dobę a ogrzewam 110m2 i CWU.

temp. zadania kotła 66
temp. min pomp 42
tryb pracy ciągły
histereza 11
modulacja FL2
powietrze min 20%     2
powietrze max 100%  8
podawanie max          3,5
moc min                    30
moc max                  100
próg foto                     3

Do elvis 25:
Wydaje mi się, że ten barlinek jednak nie jest taki super. Jakim pelletem obecnie palisz? Pozostał nam już tylko do przetestowania Stelmet z Zielonej Góry. Czy to ten?  Mamy założony czujnik kominowy, ponieważ był straszny ciąg. Nie wiem, czy nie zmniejszyć jeszcze powietrza...

#27 2012-01-23 09:37:41

ncmarcin
Udziela się
Od: Zgierz

Ja mam podobne doświadczenia z barlinkiem . Od kiedy przeszedłem na lave jest zdecydowanie lepiej. Dziekuje za info odnośnie wentylatora . Ciekaw jestem czy ja mam właściwy. Szkoda że nikt nie informował że wentylatory w części palników mogą być wadliwe(mieć nie właściwe parametry. )

Od 15 września MINIBIO 10KW Budynek 60m/kw ocieplony styropian 10/20 cm + nowe okna - stropodach do docieplenia. Wentylacja grawitacyjna.Średnie spalanie 21 kg/24h-pellet Barlinek 6mm (aktualizowane 6 luty 2011) temperatura w domu 22-23 stopinie. + CWU

#28 2012-01-23 20:44:17

elvis25
Udziela się

do dziunia52:
w tym roku pellet brałem z http://www.drewnoopalowe.com.pl płaciłem 750zł za tonę a obecnie maja po 770zł. Worki mam 20kg, pellet 6mm. Ogólnie jestem zadowolony z pelletu... popiół mam szary więc ładnie się wypala.
Podejrzewam, że kwestia spieków to sprawa pelletu jak i ustawień kotła. Komin mam ecopala 20cm ceramiczny. Ciąg mam bardzo dobry... jak kocioł nie miał uszczelnionego czopucha to nawet przy rozpalaniu nie zadymił na połączeniu.
Nadal szukam optymalnych ustawień kotła ... obecnie mam na palniku położony kawałem szamotu a niedługo palnik obłożę z 3 stron szamotem.

Ostatnio edytowany przez elvis25 (2012-01-23 20:44:56)

#29 2012-02-04 23:09:41

wome
Nowy na forum

elvis25 napisał:

... Serwisant, który był wymienić sterownik też skrócił rurę i nie da się teraz otworzyć drzwiczek do czyszczenia....

Witam na forum.
Prosty patent na rurę podającą to jej skrócenie i zamiast przykręcenie opaską do palnika zastosowanie kawałka rury PCW fi 75 jako łącznika -jeden koniec rury PCW na stałe w rurze podającej, drugi koniec wyjmowany z palnika

#30 2012-02-05 13:42:24

elvis25
Udziela się

wome napisał:

Prosty patent na rurę podającą to jej skrócenie i zamiast przykręcenie opaską do palnika zastosowanie kawałka rury PCW fi 75 jako łącznika -jeden koniec rury PCW na stałe w rurze podającej, drugi koniec wyjmowany z palnika

Witamy na forum smile O tym nie pomyślałem ... jutro kupuje kawałek rury i montuje. Szkoda, że producent o tym nie pomyślał. Ale od czego użytkownicy i ich inwencja twórcza.

A teraz o spiekach. Używam pelletu z drewnoopałowe.com 6mm a ostatnio załadowałem pellet z barlinka 8mm, przy czym nie zmieniałem ustawień kotła. Efekt to spieki na palniku smile Po 2-3 dniach wywalam z panika kilka grudek czarnego spieku. Pozatym zmniejszyłem podawanie i powietrze a uzyskuję tą samą temp na kotle. Gorzej z rozpalaniem ... trudno się rozpala z barlinka 2-3 razy to norma a poprzedni szedł za pierwszym razem.

#31 2012-02-22 16:51:03

dziunia52
Zaczyna się udzielać

elvis25 napisał:

wome napisał:

Witamy na forum smile O tym nie pomyślałem ... jutro kupuje kawałek rury i montuje. Szkoda, że producent o tym nie pomyślał. Ale od czego użytkownicy i ich inwencja twórcza.

A teraz o spiekach. Używam pelletu z drewnoopałowe.com 6mm a ostatnio załadowałem pellet z barlinka 8mm, przy czym nie zmieniałem ustawień kotła. Efekt to spieki na palniku smile Po 2-3 dniach wywalam z panika kilka grudek czarnego spieku. Pozatym zmniejszyłem podawanie i powietrze a uzyskuję tą samą temp na kotle. Gorzej z rozpalaniem ... trudno się rozpala z barlinka 2-3 razy to norma a poprzedni szedł za pierwszym razem.

do Elvis: Od 2 dni palimy Lavą Stelmet. Nie mamy już spieków i nie muszę codziennie wyłączać kotła, żęby wywalić ten spiek. Przetestowaliśmy 4 rodzaje pelletu i stwierdzam, że Lava jest najlepszy. Jeżeli chodzi o wymianę naszego wentylatora, to pamiętam, że serwisant mówił coś o kolorze niebieskim tego wentylatora i że właśnie powinien być dawno wymieniony. Tak też zrobił. Więc pamiętam ten kolor. Pozdrawiam.

#32 2012-02-22 16:55:49

dziunia52
Zaczyna się udzielać

ncmarcin napisał:

Ja mam podobne doświadczenia z barlinkiem . Od kiedy przeszedłem na lave jest zdecydowanie lepiej. Dziekuje za info odnośnie wentylatora . Ciekaw jestem czy ja mam właściwy. Szkoda że nikt nie informował że wentylatory w części palników mogą być wadliwe(mieć nie właściwe parametry. )

do ncmarcin: wymieniając u nas wentylator, serwisant wspominał o kolorze niebieskim, jako niewłaściwym. Do wymiany. Tak tez uczynił. Rzeczywiście - lava o niebo lepszy od Barlinka. Nie mamy spieków. Pozdrawiam cieplutko

#33 2012-02-22 20:46:58

elvis25
Udziela się

Jak znajdę w okolicy dostawcę Lawy to spróbuję i będę miał porównanie. Barlinek poza tymi spiekami jest dobry. Ostatnio jak nie chciał się rozpalić to wywaliłem cały palnik z kotła i rozebrałem go na części smile Wyczyściłem grzałkę drobniutkim papierem ściernym i przy okazji wyczyściłem i przedmuchałem. Pellet rozpalił się przy pierwszym podejściu. Obecnie przy temp. w okolicy zera spalam 13kg pelletu na dobę.

#34 2012-07-23 21:20:04

dziunia52
Zaczyna się udzielać

Witam. W marcu dokupowałam Barlinek. Sprzedający przyznał, że poprzednia partia pelletu, jaką kupowalismy, powodowała powstawanie spieków. Była to cała wadliwa linia produkcyjna. Kilka worków miałam już nowej linii produkcyjnej - czyściutko w palniku!

#35 2012-09-08 23:09:47

elvis25
Udziela się

A ja właśnie szukam miejsca skąd wezmę pellet na zbliżający się sezon. Pod nosem mam tylko Barlinek. Innego pelletu nie znalazłem w okolicy... był jeden ale znajomy testował i oddał 2 tony spowrotem bo nie dało się nim palić, rozsypywał się w pył.

#36 2013-06-03 20:22:25

dobromir33
Nowy na forum

"Spieki" często są właśnie winą rodzaju peletu. Też na początku bałem się, że to awaria kotła, ale jak się ma dobry kocioł na pelet i dobrze się go ustawi nie powinno być problemu. Zmieniłem dostawce i jest ok.

#37 2018-01-30 22:56:25

besix
Często się udziela

Nie da się  jednoznacznie odpowiedzieć na twoje pytanie , ponieważ wszystko zależy od wydajności podajnika , czyli ile sypie przez godzinę . Niedawno była tu koleżanka , która miała podajnik z wydajnością 24 kg , a ja mam 9,2 kg , więc u tej koleżanki przez te 3,5 sekundy sypnie ponad dwa razy więcej niż u mnie .

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

Stopka forum