Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#176 2017-12-12 11:11:29

besix
Często się udziela

Re: Podawanie

Nie zapędziłeś się marecki czasem ? A skoro mój post skierowany do urlopowicza zabolał również ciebie, to wypadało by się wstydzić  co ?

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#177 2017-12-12 14:48:09

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

"Jestem oazą spokoju. Piepszonym, kurde, zarąbiście wyluzowanym kwiatem lotosu, na przejrzystej tafli porąbanego jeziora... Prawdę mówiąc jestem tak wyluzowany, jak wagon piepszonych, tybetańskich medytujących mnichów"

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#178 2017-12-16 23:27:18

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

marecki napisał:

Ja mam nadzieję, że koleżanka opiszę krok po kroku co zrobiła, że udało się zjechać ze spalaniem worków. Czekam z niecierpliwością smile

p.s. Bo jak jest faktycznie, jak pisze darecki, że piszecie sobie na PRV to sens wątka jest znikomy, szkoda klawiatury.

Andrzej47op napisał:

Marecki.. Po co opisywać? Ważne, że spalanie spadło i gitarra...

Marecki... chyba to jasne, że problem z "opisaniem" jest oczywisty wink... bo jak tu napisać, że spalanie uległo zmniejszeniu... głównie dlatego, że spalanie uległo zmniejszeniu big_smile big_smile ... a to dzięki zmniejszeniu mocy, czyli "podawania max"... wraz z jednoczesnym rozszerzeniem zakresu wykorzystywanej mocy smile

No i "gitarra"... tylko nie Ty kolego Andrzeju na niej zagrałeś... gdyż Ty, na ogół grasz "pierwsze skrzypce"... ale w innej kategorii big_smile

Zestaw Pellets 100 -16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator kotłowy Igneo Touch. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony. Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#179 2017-12-17 09:51:37

marecki
Często się udziela

darecki napisał:

marecki napisał:

Ja mam nadzieję, że koleżanka opiszę krok po kroku co zrobiła, że udało się zjechać ze spalaniem worków. Czekam z niecierpliwością smile

p.s. Bo jak jest faktycznie, jak pisze darecki, że piszecie sobie na PRV to sens wątka jest znikomy, szkoda klawiatury.

Andrzej47op napisał:

Marecki.. Po co opisywać? Ważne, że spalanie spadło i gitarra...

Marecki... chyba to jasne, że problem z "opisaniem" jest oczywisty wink... bo jak tu napisać, że spalanie uległo zmniejszeniu... głównie dlatego, że spalanie uległo zmniejszeniu big_smile big_smile ... a to dzięki zmniejszeniu mocy, czyli "podawania max"... wraz z jednoczesnym rozszerzeniem zakresu wykorzystywanej mocy smile

No i "gitarra"... tylko nie Ty kolego Andrzeju na niej zagrałeś... gdyż Ty, na ogół grasz "pierwsze skrzypce"... ale w innej kategorii big_smile

Mówisz i masz, (inny wątek gdzie palnąłeś kolejnego babola mam już w przygotowaniu) dla czytających sorki, że długie ale inaczej się nie da:

Na szczęście dzięki opanowaniu kolegi besix koleżanka była w stanie ustawić prawidłowo palnik (Twój cytat już dawałem). O sobie skromnie nie wspomnę, post o prawidłowym ustawieniu palnika już na pierwszej stronie.

Kotek napisał:

🙃wygląda to dobrze!
Na weekend jeszcze wywołałam do odpowiedzi hydraulika.
A napewno, zaczynam rozumieć działanie i pracę tego kotła.
W domu ciepło!
Zaczynam mieć nadzieję, że da się coś opanować!
I każdy indywidualnie wie najlepiej, jaki jego wkład był w udzielenie pomocy tutaj na forum.
Niektóre formy pomocy przekazane zbyt niezrozumiale i abstrakcyjne.
Dzięki koledzy😘

Besix trafnie pisze:

besix napisał:

Kolego marecki prosto, powoli, przejrzyście , bez zbędnych przepychanek , to można było wyjaśniać koleżance jak darecki był na urlopie . Teraz jest to niemożliwe.
Tym bardziej, że jego pierwsza rada o zmniejszeniu podawania i rozszerzeniu zakresu mocy pozbawiona była bardzo istotnej wskazówki dotyczącej regulacji powietrza po takim zabiegu.
To sprawiło , że niedoświadczona kobieta doprowadziła do przeciągów z małą dawką i tyle.
A żeby było jasne to na takim podawaniu 2 i odpowiednich wiatrach ten kocioł może pracować bez problemu, bo teraz pracuje na podawaniu 3 z mocą około 30% .

Na co koleżanka:

Kotek napisał:

Witam koledzy, wpisując w temat wątku hasło "podawanie" miałam na myśli podawanie w teście 34 kg/h, co wydało mi się ilością niesamowitą.
W wolnej chwili opiszę całą procedurę od początku, która pozwoliła mi obniżyć spalanie o 80%😀
To zredukowane spalanie udało mi się uzyskać dzięki pomocy użytkowników Andrzej47 op i besix.
Napewno koledzy potrafili przekazać mi jako zupełnemu laikowi w temacie, tyle informacji, że teraz wyczerpująco wiem, jak pracuje kocioł plus estyma.
😊

To już w ogóle bez komentarza:

Kotek napisał:

Darecki, ja nie mam 5 lat i nie oceniaj pochopnie, bo skłonna jestem uwierzyć i Ciebie ocenić, że jesteś strasznym ignorantem,czego zwykle staram się i przede wszystkim nie lubię robić!
A wątek jak najbardziej może pomóc innym i nie jest bezproduktywny.
Czytając go jako inny użytkownik, mający podobny problem w te pędy napisałabym  do Andrzeja lub besixa prywatnie, bo piszą konkrety a nie jakieś wyimaginowane absurdy!
Wesołych i zdrowia życzę, bo jakieś lekko zwichrowane jest.
Bez odbioru!

Kotek napisał:

ale Ty chłopie problem masz poważny i kompleksy jakieś.
Próba leczenia ich na forum nie zda egzaminu.
Proponuję wizytę u psychologa i terapię.
I kończę tę dyskusję, bo teraz to ewidentnie zaśmiecam wątek!

------------------

Do tego jeszcze w innym wątku próbujesz wmówić innym, że to ty jednak jesteś THE BEST.

pozdrawiam i zdrówka życzę mordo moja ty

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#180 2017-12-17 14:10:34

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

Za komentarz... mógłby posłużyć inny post kolegi mareckiego big_smile  który zmienia zdanie, w zależności od efektu jaki chce uzyskać... a jego intencje są jasne... bo wynikają z wykorzystanych fragmentów...

marecki napisał:

apel do admina/moderatora:

- cytowanie historycznych wątków/wypowiedzi jest przejawem chamstwa. Za takie coś na innych forach jest WARN albo urlop. Bez dyskusji.

k.p.w. ?

Więc jak to jest z tym "przejawem chamstwa"?

"A żeby było jasne" wink to za wyjaśnienie, niech posłuży wypowiedź besixa, który potwierdza moją diagnozę, oraz poradę zawierającą zalecanie, dotyczące ustawienia "podawanie max" na 2.0 big_smile

besix napisał:

...
A żeby było jasne to na takim podawaniu 2 i odpowiednich wiatrach ten kocioł może pracować bez problemu, bo teraz pracuje na podawaniu 3 z mocą około 30% .

I wszystko jasne big_smile big_smile

P.S.
Marecki... Twój link do procedury ustalania i regulacji mocy palnika... widocznie został przez "rzeczoną Barbarę" zignorowany... skoro choć podany na "pierwszej stronie", to nie doczekał się zastosowania, ani też prawdopodobnie nawet przeczytania ze zrozumieniem, gdyż wiedza jaką w tamtym momencie posiadała"rzeczona Barbara" nie pozwalała na wyciąganie sensownych wniosków.

Co nie jest wcale dziwne, skoro nawet Ci co uważają, że o temacie coś wiedzą... nie potrafili prawidłowo ocenić sytuacji... i to po kilku stronach wałkowania tematu...

A żeby było ciekawiej, to w umieszczonym linku, nie ma podanych dokładnych parametrów, których oczekiwała "rzeczona Barbara"... więc w żaden sposób, nie mogło to rozwiązać konkretnego problemu, skoro oczekujący pomocy użytkownik... w tym konkretnym przypadku "rzeczona Barbara" nie wykazała się samodzielnym myśleniem... a jedynie czekał na konkretne wskazówki załatwiające problem dużego spalania...

I choć w końcu, doczekała się na konkretny parametr "podawania max", który sytuację odmieniał diametralnie... to dalej nie potrafiła zastosować porad zawartych w procedurze ustawiania palnika, dotyczącej dopasowania do ustawianego "podawania max", odpowiednich wartości powietrza, które z ilością paliwa na ruszcie są ściśle powiązane... a o czym była mowa także w wielu miejscach wątku, zanim optymalny parametr "podawania max", który podałem na 4 stronie... został przez "rzeczoną Barbarę" zastosowany... choć oczywiście bez zoptymalizowania ilości podawanego na ruszt powietrza... gdyż nawet tego, nie potrafiliście do tego czasu, "rzeczonej Barbary" nauczyć big_smile... czego zapis jest na 4 stronach wątku...
Więc nie są potrzebne żadne cytaty, aby się o tym przekonać... gdyż wystarczy przejrzeć wątek, aby poznać prawdziwy obraz wydarzeń big_smile

P.S.2
Choć dla świadomego czytelnika, który tematykę poznał dość dobrze, nie są potrzebne cytaty wink ... to jest tam kilka ciekawych "kwiatków", którymi szczególnie najbardziej aktywny besix, wystawił sobie laurkę ignoranta, pisząc w kilku miejscach totalne bzdury... choć oczywiście przebicie tego, co wypisywał tu "grający pierwsze skrzypce"... najlepszy kompan besixa, oraz właściciel 4 nicków na tym forum... Andrzej big_smile

Więc w wolny czasie, być może je wypunktuje wink, żeby mniej zorientowani w temacie, mieli świadomość jakie bzdury potrafi pisać ten, który uważał się za "eksperta" od palników w czasach, gdy nawet palnika pelletowego nie posiadał... co świadczy o tym, jak bardzo wirtualna jest jego wiedza big_smile

Zestaw Pellets 100 -16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator kotłowy Igneo Touch. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony. Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#181 2018-01-13 00:05:57

marecki
Często się udziela

I jak (do koleżanki kotek pytanie)?

Ostatnio edytowany przez marecki (2018-01-13 00:07:22)

Stopka forum