Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

• Index
  •  » Inne
  •  » Podgląd przez siec Internet za małą kasę :)

#26 2017-12-16 00:11:51

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

Re: Podgląd przez siec Internet za małą kasę :)

Brak argumentów, jak zwykle skutkuje tym samym big_smile

A tym razem "zabolało" obu posiadaczy kominków "wodnych"... którzy mają podobną sytuację... choć instalacje całkowicie odmienne... co nie zmienia jednak faktu, że obie są nieprzystosowane do właściwej obsługi dwóch źródeł energii...

Zestaw Pellets 100-16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator IgneoTouch z modułem BIG oraz Lambda + VideRoom i VideNet. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N. Komin zakończony regulatorem ciągu SmartFlow. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów). Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#27 2017-12-16 07:29:21

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

besix: spróbuję, może kupię z jedną płytkę zobacze czym to pachnie. W sumie z linuxem mam tyle do czynienia co w pracy, jakaś prosta konserwacja, zmiana skryptów (routing, qos, quaga itp.)

Tego rasbery z linii komend się programuje, czy jest jakiś fajny graficzny?

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#28 2017-12-16 09:30:34

besix
Często się udziela

marecki ja do niczego nie namawiam na siłę , a jeżeli chcesz kupić to myślę, że jedno raspberry wystarczy , żebyś zautomatyzował cały swój dom i chałupę sąsiada też ogarnie smile to naprawdę wydajne maleństwo.
Podam taki mały przykład podłączasz sobie czujniki temperatury tak jak na schemacie https://drive.google.com/file/d/1FAyiiVd_al71j7M2YcYZdLJunH5feVFM/view?usp=sharing
takich czujników możesz podłączyć nawet 8 szt i każdy jest widziany indywidualnie i każdy możesz dowolnie wykorzystać - oprogramować . Dokładasz przekaźnik , ustawiasz zadziałanie wyjścia przekaźnika na podstawie jednego , lub kilku termometrów i masz termostat , zmieniasz funkcję przekaźnika, dokładasz wentylator ze starego komputera i masz w kominku turbo rozpalanie smile
Co do programowania to interfejs graficzny oczywiście jest i pozwala realizować podstawowe funkcje , ale jak zapragniesz sterować zaworami , mieszaczami, czy przepustnicą w kominku, to trzeba poznać trochę komend wpisywanych z poziomu terminala

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#29 2017-12-17 16:46:10

marecki
Często się udziela

Spokojnie, myślałem już o tym. Boję się tylko, że zacznę tego rasbery i nie skończę. Ja mam trochę co innego w planach. Jest to całkiem realne, bo być może z dofinansowania uda się zdobyć drugi MB a ja zaryzykuję i podłączę się do oryginalnego sterownika big_smile Bo miałem już to b.dawno temu zrobić i pewne postępy były.

Ale to taki mały offtop, na razie nieistotne.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#30 2018-05-09 12:37:10

besix
Często się udziela

Trochę zmian w tym ułomnym podglądzie , jak go niektórzy nazywają
Dołożyłem kilka czujników i może ktoś to uznać za fanaberie , ale ja uważam, że było warto
Jest pomiar stężenia CO w kotłowni i gazu w kuchni gdzie mam kuchnię na gaz z butli 11 litrów.
https://drive.google.com/file/d/1fO_dmjr_mYjkuZtgqvFA1Sml6yxi-QSN/view?usp=sharing

Z tymi wykresami wiąże się powiadamianie na komórkę, do 20 osób o aktualnym stanie + stany alarmowe ( inny sygnał ) . Jak widać nawet niewielki wzrost stężenia tlenku węgla spowodowany uruchomieniem silnika przed wyjazdem z garażu jest rejestrowany ( godzina 7 – 8 ) , polecam każdemu , kto ma chwilę czasu i odrobinę chęci do poznania czegoś nowego.

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#31 2018-05-10 11:31:35

besix
Często się udziela

Pomijając odrobinę wiedzy niezbędnej do stworzenia sobie automatycznego nawadniania ogrodu, obsługi kolektora słonecznego + kontrola gdzie woda jest cieplejsza i zarządzanie jej dystrybucją . Najprościej mówiąc jak kolektor nagrzał wodę powyżej 38 stopni to korzystam z tej wody a jak jest pochmurny dzień i woda z kolektora ma poniżej 35 to korzystam z zasobnika CWU podłączonego do kotła i wtedy spalamy pellet.
Z takich bardziej przyziemnych rzeczy , mamy możliwość zdalnej obsługi bramy wjazdowej i furtki ( kurier , listonosz), do tej funkcji uruchamiana jest dodatkowo kamera z podglądem na to co robimy , oprócz czujników otwarcia oczywiście . O drobnostkach takich jak uruchamianie pompki cyrkulacyjnej na zadany czas wykorzystując czujniki obecności nie ma sensu pisać bo nie każdy ma cyrkulację CWU. Ja mam i wiem jak jest miło gdy z kranu od razu leci ciepła woda.
To a nawet więcej można mieć za cenę jednego Igneo Touch bez modułu rozszerzeń smile
Z fanaberii np ja mam radyjko internetowe w łazience , jak się rano golę to przy Złotych Przebojach , wchodzę do łazienki i po 5 sekundach jak nie wyjdę to włącza mi się radio.
To małe urządzenie , czyli raspberry stara się też sciagnąć mi na wieczór jakiś fajny film do obejrzenia i często mu się udaje . Wiec jak ktoś z podejściem bardziej rozwojowym niż wymiana regulatora na nowy i drogi chce się pobawić w automatyzację domu a nie tylko kotła to polecam ten jednopłytowy minikomputerek .
Tak w dużym skrócie wyglada mój "Podgląd" przez Internet

#32 2018-05-10 12:29:30

darecki
Często się udziela

besix napisał:

.... nie każdy ma cyrkulację CWU. Ja mam i wiem jak jest miło gdy z kranu od razu leci ciepła woda...

Jak "ciepła" big_smile była to woda, to widać wyraźnie na wykresie...
"Miło"... to było, ale szybko się skończyło wink

Za to temperatura spalin jest pokaźna big_smile jak na niską temperaturę kotła... a trzeba też wspomnieć i o palniku wink którego temperatura szybko przekracza 40 stopni...

Do tego jeszcze dochodzą znaczne spadki temperatury, tak kotła jak i powrotu, które są objawem niewydolnego systemu, jak i braku pomysłu na jego oprogramowanie, którym się tak chwalić  big_smile

Oj... marnie to wygląda, jak na takiego "miszcza"... na jakiego chcesz się kreować big_smile

Samym "podglądem" nie zaczarujesz rzeczywistości, którą ten "podgląd" wystarczająco wyraźnie pokazuje...

Teraz już wiesz, jakie są moje podstawy, do kwestionowania Twoich marnych rozwiązań?
Chyba to jasne smile
Twoje własne wykresy... ale i opisy działania, które się z faktami dość znacznie rozmijają...

Zestaw Pellets 100-16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator IgneoTouch z modułem BIG oraz Lambda + VideRoom i VideNet. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N. Komin zakończony regulatorem ciągu SmartFlow. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów). Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#33 2018-05-10 13:17:04

besix
Często się udziela

Pokaż nam tu swoje a będzie łatwiej smile
Nie mam zamiaru niczego ukrywać i jak kocioł wstaje od zera to nie może wzorcowych wykresów

#34 2018-05-10 13:35:17

besix
Często się udziela

Prymitywna ocena niczego nie dowodzi ! Woda z kolektora szybko sie skończyła to fakt ale nikt nie mówi że dalej z niej korzystaliśmy ! Ty możesz tak myslec bo nie masz takiego rozwiązania.

#35 2018-05-10 13:40:58

darecki
Często się udziela

besix napisał:

... jak kocioł wstaje od zera to nie może wzorcowych wykresów

Nie bądź śmieszny big_smile
Widać przecież wystarczająco wyraźnie, że temp. kotła wynosiła około 45 stopni wink

Więc do czego Ci ten "podgląd", jak nawet temperatury, nie potrafisz z niego poprawnie odczytać? big_smile

P. S.

besix napisał:

... nie masz takiego rozwiązania.

Dlatego u mnie, temperatura wody, nie spada nigdy poniżej temperatury użytkowej smile

Ostatnio edytowany przez darecki (2018-05-10 13:56:34)

#36 2018-05-10 14:04:25

besix
Często się udziela

Spada ! Tylko ty o tym nie wiesz !
Wykresy muszą być wiarygodne a nie pisane pod użytkownika

#37 2018-05-10 15:00:33

darecki
Często się udziela

Mało wiesz...

A Twoje wykresy są wiarygodne smile bo pokazują ułomności, które chcesz interpretować po swojemu big_smile a przecież one są oczywiste...

#38 2018-05-10 20:05:22

besix
Często się udziela

Zapytaj swojego dostawcy oprogramowania w jakim interwale czasowym odświeża dane !!!
Jak już tak drążysz śmieszny człowieczku!!

Ps   Zapomniałem Ty musisz pytać dwóch dostawców !!!:smile Bo bezsensownie sterujesz zaworem 4d innym regulatorem, niż ten który tą funkcję z powodzeniem może realizować .

PS2 a ta twoja wyimaginowana logika sprawności twojego systemu jest podyktowana niewiedzą o bezwładności dwóch regulatorów, które ze sobą nie współpracują na żadnym etapie procesu pracy !!!
Gdyby chociaż Estyma wiedziała co pokazuje Tech to było by to bliższe prawdy , ale po co prawda ?

PS3 Może opowiesz nam jak zachowa się twoja instalacja jak padnie czujnik przy Techu ? Będzie ciekawie prawda ? smile

PS4 Mam wymieniać kolejne  przypadki niekonsekwencji  w twojej instalacji ?
Dlaczego taki światły człowiek nie widzi takich mankamentów ?
A ponoć masz dużo doświadczenia
Z przegrzaniem instalacji na bank smile

Ostatnio edytowany przez besix (2018-05-10 20:56:36)

#39 2018-05-10 22:35:32

darecki
Często się udziela

besix napisał:

...
Z przegrzaniem instalacji na bank smile

Piszesz zapewne o sobie wink

Bo przecież twierdziłeś, że te kombinacje służą głównie temu, aby nie dopuszczać do przekraczania górnej histerezy kotła...

Już zapomniałeś big_smile
Jakie to typowe...

P. S.
Teraz to już fantazjujesz...  wumyślając co rusz, kolejne awarie czujników big_smile które tak naprawdę, są mało podatne na awarię...

Używam czujników tego typu od kilkunastu lat, w komplecie z czterema różnymi sterownikami... i jeszcze nie było takiego przypadku, żeby czujnik "padł"...

Więc jednak fantazjujesz... gdyż argumentów w obronie ułomności działania Twojej mało wydolnej instalacji brak big_smile

Twoje wykresy nie kłamią... i czujniki też nie "padły" wink

#40 2018-05-11 07:44:23

besix
Często się udziela

Ośmieszasz się znawco !!!!! Czujników !!!!
Ty akurat masz zainstalowany bardzo drogi regulator w parze z Techem i jeden drugiego nie kontroluje smile
Powiedz o tym szanującemu się instalatorowi z TEKLI , zobaczysz co ci powie !!!!smile

#41 2018-05-11 08:55:15

darecki
Często się udziela

besix napisał:

...
Powiedz o tym szanującemu się instalatorowi z TEKLI , zobaczysz co ci powie !!!!smile

No i dalej ciągniesz to, o czym pojęcia nie masz big_smile

Bo tak się akurat składa, że 2 miesiące po zamontowaniu Igneo Touch, był przeprowadzany przegląd serwisowy kotła.
Przeprowadzał ją najlepszy serwisant jakiego znam (a miałem kontakt już z kilkoma serwisantami) który ma autoryzacje: Kostrzewy, Tekli oraz Defro... czyli zna doskonale, praktycznie wszystkie regulatory kotłowe, jakie są stosowane przez tych producentów.

Doskonale zna także regulator zaworu firmy Tech, na którym jak sam stwierdził, zamontował już sporą ilość instalacji, które działają bezproblemowo, gdyż żaden regulator kotłowy, nie oferuje tak zaawansowanej kontroli nad mieszaczem, jaką może zapewnić ten sterownik zaworu... więc co Ty możesz o tym wiedzieć, skoro nie znasz tych rozwiązań.. ani zapewne żadnego... "szanującego się instalatora z TEKLI"...

#42 2018-05-11 09:02:56

besix
Często się udziela

Nie chcę być niegrzeczny smile Podaj mi numer do tego super serwisanta smile))))

#43 2018-05-11 09:23:44

darecki
Często się udziela

Numery do serwisantów, są dostępne na stronach producentów...

Żeby przekazać numer, do tego konkretnego serwisanta, musiałbym mieć jego zgodę... ale wątpię, aby był zainteresowany rozmową z osobą, która nie może być jego klientem, gdyż tyle pracy ma w swoim rejonie, że nie jest zainteresowany wycieczka i po Polsce... a wsparcia telefonicznego, udziela tylko swoim stałym klientom... więc zapomnij o tym, że mógłby Ci go udzielić... choć jest ono bardzo jak widać potrzebne big_smile

#44 2018-05-11 09:47:10

besix
Często się udziela

Znasz dokładnie rozkład jazdy tego faceta !!! ? Jesteś śmieszny !!!!!

#45 2018-05-11 10:19:01

besix
Często się udziela

I dość mam twoich mądrości o super sprawnym systemie , który nie zapewnia podstawowej ochrony użytkowników !!
Jak ktoś kto ma dzieci to czyta to włos mu się dzieli na czworo !!!!
To jest wątek o mojej modyfikacji , ale widzę że muszę napisać kolejny o zasadach bezpieczeństwa !!!

#46 2018-05-11 12:59:14

besix
Często się udziela

Jeszcze jedno !!!
Każdego  kto chce  robić jakieś modyfikacje chcę przestrzec przed modyfikacjami instalacji opartych na dublowaniu czujników , które się nie kontrolują ! To prawie tak jak brak zaworu bezpieczeństwa w instalacji zamkniętej .
To co ja tu opisuję jest pozbawione takich wad !!!!!!
To co do dziś ma kolega darecki jest ułomną instalacją której nalezy unikać

Ostatnio edytowany przez besix (2018-05-11 13:00:23)

#47 2018-05-11 14:07:45

darecki
Często się udziela

besix napisał:

...
Każdego  kto chce  robić jakieś modyfikacje chcę przestrzec przed modyfikacjami instalacji opartych na dublowaniu czujników...

No i kolejne idiotyzm, pisane o tym samym, czyli temacie, o którym pojęcia nie masz...

A wielkiej wiedzy nie potrzeba, żeby zrozumieć, że właśnie "dublowanie" czujników, jest dodatkowym zabezpieczeniem przed skutkami awarii, nie tylko czujników, która mało jest prawdopodobna... ale o tym ignoranta nie wie big_smile

#48 2018-05-11 17:19:34

marecki
Często się udziela

besix, nie odpisuj mu!

forum kostrzewy już dawno zostało rozjebane przez tego psychola (darecki)

my mu więcej nie pomagajmy, takie dyskusje i to, że się ktoś denerwuje tego trola napędzają, jego to kręci i podnieca, ma z tego zajebista bekę

nie jedne forum widziało takiego debila, pewne wątki podchodzą już pod mitomanię, na innych próba zaburzenia jego poczucia własnej wartości (tego chorego człowieka), doprowadza go do szału

p.s. pisałem o tym kiedy, ktoś mi przypomni, 2016/17? Nikt mi nie wierzył, niektórzy pisali wręcz, że nie mam racji.

NIE ODPISYWAĆ MU ZA WSZELKĄ CENĘ!!!

i pisać do moderacji o wywalenie go z forum

#49 2018-05-11 19:29:29

besix
Często się udziela

Po co producent Igneo _ Touch  przewidział ochronę powrotu ? Skoro można ją zrealizować za pomoca TECHA ?
Ja nie mam ochoty pisać już z debilem , ale ludzie mogą to czytać !!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie dublujcie czujników które się nie kontrolują !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#50 2018-05-11 19:35:14

besix
Często się udziela

Zacznę zaraz wstawiać zdjęcia !!! te które wstawiał urlopowicz żeby przekonywać o wyższości toucha nad slimem.

• Index
  •  » Inne
  •  » Podgląd przez siec Internet za małą kasę :)

Stopka forum