Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#51 2016-04-23 20:08:39

trajanus
Udziela się

Re: 11 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ KOSTRZEWĘ

darecki, gratuluje ze dobrze trafiles.
Ja wczesniej nie mialem zadnego doswiadczenia z piecami na pellet. Sasiad powiedzial mi ze ktos uzywa Fuzzy Logica Kostrzewy pojechalem , zobaczylem, porozmawialem z wlascielem - byl zadowolony.
Zglosilem sie wiec do Kostrzewy po oferte. I wtedy nastapil moj blad. Zostalem namowiony na Compact Bio Luxury. Nie mialem zielonego pojecia ze ma on inna konstrukcje palnika niz wczesniej ogladany Fuzzy Logic - powtarzam to moje zupelnie pierwsze zetkniecie z piecami .
Szukalem jeszcze w necie bo przeciez to kupa pieniedzy - nic nie bylo.  Dopiero jak kupilem i sam mam problemy okazalo sie ze wszyscy uzytkownicy tego pieca maja te same przygody a serwisant Kostrzewy mi mowi ze ten palnik samoczyszczacy to sciema. Teraz dopiero trafilem na opisy za granica(niemieckie strony) ze tez maja problemy z tymi piecami ..z reszta zaraz tez im opisze moje przygody.
Przy zakupie to nie byly namowy sprzedawcy jak to nazwales, bo on nie sugerowal mi ze piec bedzie palil mniej, ze bedzie ladnie pachnialo itd . w parametrach technicznych pieca jest wyrazne oszustwo . Nie na gębę powiedziane ale na pismie w ofercie i w instrukcji drukowanej ! Wiec to nie jest namowa lecz poprostu zwykla nieuczciwosc i sprzedawanie produktu niezgodnego z deklarowanymi parametrami.

#52 2016-04-23 22:31:19

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

trajanus... przed zakupem zestawu z palnikiem pelletowym ja też nie miałem takiego doświadczenia, ale używając identycznego kotła do spalania drewna oraz węgla miałem doświadczenie z kotłem Warmet 200 Ceramik który jak się okazało został po latach dostosowany do zamontowania w nim palnika, więc mój wybór był prosty i jak najbardziej świadomy...

Co się zaś tyczy namawiania do zakupu kotła, to miałem na myśli to co pisał kolega Majs, który po namowach sprzedawcy kupił  zestaw Twin Bio, czyli kocioł o dokładnie takiej konstrukcji jak Twój Compact Bio,.
I tak się "dziwnie" składa, że obecnie ma także dokładnie takie same problemy jak i Ty...

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#53 2016-04-26 17:08:46

Majs
Zaczyna się udzielać

darecki napisał:

Twin Bio, czyli kocioł o dokładnie takiej konstrukcji jak Twój Compact Bio,.
I tak się "dziwnie" składa, że obecnie ma także dokładnie takie same problemy jak i Ty...

Chyba nie ma w tym nic dziwnego, ktoś popełnił gdzieś błąd, może omsknął się ołówek na desce kreślarskiej, albo komp zawiesił i trzeba było na pieszo kilka wyliczeń zrobić. Mój kocioł pracował jednak bez zarzutu pierwsze trzy miechy, do pierwszego przegrzania palnika, czyżby zmęczenie materiału, a może się obraził bo jeszcze sufit w kotłowni niepomalowany.

#54 2016-04-27 20:21:38

darecki
Często się udziela

Majs napisał:

... Mój kocioł pracował jednak bez zarzutu pierwsze trzy miechy, do pierwszego przegrzania palnika, czyżby zmęczenie materiału...

Czyżby kolejny "dziwny" zbieg okoliczności?
Jeśli tak było, że po pierwszym przegrzaniu nastąpiła "fala" kolejnych przegrzań palnika, mogłoby to świadczyć także o wadliwej pracy np. samego czujnika temperatury palnika, czyli może właśnie takim "zmęczeniu materiału"...

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#55 2016-04-28 08:08:52

fotlot
Często się udziela
Od: Podlasie

I to może być jakiś trop w tej zagadkowej sprawie. smile

Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l,  pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

#56 2016-04-28 13:08:34

karcit
Często się udziela
Od: Halickie

To prawda, chociaż nie bardzo mi się chce wierzyć, że aż taka tam temperatura była. Ale może trafiła się jakaś wadliwa sztuka czujnika. Też może się zdarzyć.

ROCA Laia Confort GTA 30 + PB1 16 kW v2

#57 2016-04-28 14:37:02

PiotrekB
Gość

No ale Panowie to my mamy gdybać czy do cholery serwis.
Jak widzę podejście kostrzewy to nie wiem czy zamawiać serwisanta na pierwszy przegląd

Ostatnio edytowany przez PiotrekB (2016-04-28 14:38:00)

#58 2016-04-28 15:52:58

fotlot
Często się udziela
Od: Podlasie

zamów dostaniesz pieczątkę a poza tym wyczyści kocioł w cenie. smile

Ostatnio edytowany przez fotlot (2016-04-28 15:54:07)

Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l,  pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

#59 2016-04-28 16:05:42

PiotrekB
Gość

Nie zamówię, stracę gwarancje

#60 2016-04-28 17:34:43

Majs
Zaczyna się udzielać

PiotrekB napisał:

Nie zamówię, stracę gwarancje

Dokładnie, zanim zdążysz cokolwiek opowiedzieć w serwisie pada pytanie o przegląd roczny. Zamów przegląd, po tym co się dziś dowiedziałem za niedługo przybędzie "narzekaczy" na forum.

#61 2017-09-24 08:17:48

wladok
Nowy na forum

Co do serwisantów ,to prawda że kazdy inne ma podejście i każdy po swojemu ustawia,więc czy jest jakas reguła ustawienia ?Skoro przyjezdza serwisant z Firmy Kostrzewa i ustawia naczej jak serwisant
autoryzowany przez Kostzewęi jest też nie tak.
Do dzisiaj ma problem z ogrzewaniem ,już nie wiem jakie mam parametry ustawić.
Twin bio luxury 12 kw,zainstalowany grudzień 2016

#62 2017-09-26 12:36:54

darecki
Często się udziela

wladok napisał:

...
Do dzisiaj ma problem z ogrzewaniem ,już nie wiem jakie mam parametry ustawić...

Może tak sprecyzuj przynajmniej, jakiego typu są te "problemy z ogrzewaniem".
Gdybyś napisał, że masz problemy z kotłem czy palnikiem, to można za to oczywiście winić serwisantów...
Ale gdy piszesz, że problem dotyczy ogrzewania, to winna może temu, może być także, źle wykonana instalacja... bo system ogrzewania to coś więcej niż sterownik, kocioł i palnik... a wystarczy zapowietrzony obieg grzewczy i domu nie ogrzejesz...
To tak dla przykładu...

#63 2017-10-22 11:05:46

wladok
Nowy na forum

U mnie pewnie też jest nie tak z instalacją,dlatego mam problem z ustawieniem temperatur w pomieszczeniach.
Mam jeden zawór 4-drog. z pompą która zasila listwę do grzejników na pietrze ,oraz zasila rozdzielacz
Parandelli z pompą i zaworm do podłogówki na parterze 5 pętli.
Kocioł sterowany pogodówką, na parterze jest czujnik temp.wlącz -wyłącz,który wyłącza 4-drog z pompą i kocioł.Zeby grzały mi grzejniki muszę ustawiac wysoką krzywą własnie tego 4-drog mieszacza nawet do 1,8,ale podłogówkę muszę ustawiać zaworem przy pompie na rozdzielaczu Parandelli.
Piec drogi z wieloma mozliwosciam ,a muszę ręcznie to kombinowac i nigdy nie jest temperatura odpowiednia.
Schemat i opis instalacji  na https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/22793-nowa-instalacja-co-i-cwu/

#64 2017-10-22 14:15:10

darecki
Często się udziela

wladok napisał:

...
Mam jeden zawór 4-drog. z pompą która zasila listwę do grzejników na pietrze ,oraz zasila rozdzielacz
Parandelli z pompą i zaworm do podłogówki na parterze 5 pętli.
Kocioł sterowany pogodówką, na parterze jest czujnik temp.wlącz -wyłącz,który wyłącza 4-drog z pompą i kocioł.Zeby grzały mi grzejniki muszę ustawiac wysoką krzywą własnie tego 4-drog mieszacza nawet do 1,8,ale podłogówkę muszę ustawiać zaworem przy pompie na rozdzielaczu Parandelli.
Piec drogi z wieloma mozliwosciam ,a muszę ręcznie to kombinowac i nigdy nie jest temperatura odpowiednia.
...

Kolego wladok... nie pisałeś tego, na "info-ogrzewanie"... więc materiały tam umieszczone, nie posłużą mi do analizy Twojego przypadku... z wiadomych względów.
I nie jest mi to w zasadzie nawet potrzebne, gdyż już z Twojego krótkiego opisu działania tego, instalatorskiego wybryku... wynika, że nie może być dobrze.
A do tego, jeśli kolega sambor, z tamtego forum twierdzi, że jest źle... to ja mu wierzę wink i nie muszę nawet tego sprawdzać...

Więc nawet nie znając szczegółowego schematu Twojej instalacji, mogę Ci napisać, że ten "czujnik temp.wlącz -wyłącz,który wyłącza 4-drog z pompą i kocioł."... to jest totalne nieporozumienie... świadczące o nierozumieniu zasad działania obwodów grzewczych, sterowanych pogodowo... w których stosowana jest zmienna temperatura zasilania.
Dla komfortu cieplnego, lepsza jest ciągła praca, ze zmienną temperaturą czynnika zasilającego... zaprogramowaną optymalnie do potrzeb, niż takie działanie na zasadzie "wlącz -wyłącz".

Jeśli masz to tak zrobione, że zawór 4D obniża wstępnie temperaturę, na potrzeby zasilania grzejnikowego... a następnie ten czynnik jest wykorzystywany także w podłogówce... oczywiście po dalszym obniżeniu temperatury..."zaworem przy pompie na rozdzielaczu"... to najlepiej by było, żeby obwód podłogowy był także sterowany pogodowo, czyli powinien posiadać też mieszacz 3D z siłownikiem, oraz czujnik temp. pokojowej gdyż w przypadku ogrzewania niskotemperaturowego, daje to lepsze efekty.
Oczywiście, obwód nadrzędny, którym jest obieg grzejnikowy, nie może być wyłączany...

Rozwiązania tej sytuacji są w zasadzie 2.

Jedno, polega na przydzieleniu funkcji sterowania pogodowego obiegowi podłogowego, który jest tu obwodem podrzędnym... co nie przeszkadza wcale, aby pełnił rolę nadrzędną wink
Wystarczy wyposażyć go w mieszacz sterowany siłownikiem, czujnik temp. tegoż zaworu i czujnik pokojowy...
Natomiast zawór 4D, może być sterowany ręcznie... skoro teraz, też prawie tak działa wink
Jeśli grzejniki są wyposażone w zawory termostatyczne, to wystarczy abyś mógł utrzymać w miarę stałą temperaturę...

Drugie, polega na całkowitym rozdzieleniu tych obiegów... aby w żaden sposób nie były od siebie zależne.
Każdy może mieć własny mieszacz z siłownikiem, sterowany tym samym czujnikiem pogodowym... ale z własną "krzywą grzewczą"... czujnikiem pokojowym oraz ustalonym indywidualnie "współczynnikiem korekcji"...
Dopiero wtedy, powinno to działać tak, jak powinno...

I nie obwiniaj za to co masz teraz kotła, bo nie jest temu winien... gdyż winowajcą jest ten, co Ci taki wynalazek zmajstrował.

Oczywiście, poprawę pracy można uzyskać przy wykorzystaniu modułu rozszerzeń, lub też zastosowanie zewnętrznego regulatora zaworu, wyposażonego we własne czujniki... zadziała podobnie, więc tu może zadecydować cena...

P.S.
Nie wnikam w inne aspekty budowy instalacji, jak choćby zapewnienie podniesienia temperatury powrotu, która w przypadku posiadania podłogówki, wymaga czegoś więcej, niż tylko mieszacza 4D, aby uzyskać pożądany efekt. Tym bardziej, że sterownik tego kotła, posiada prawdopodobnie sterowanie pompą kotłową...

Stopka forum