Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2017-05-11 10:30:13

admin1
Administrator
Zarejestrowany: 2015-10-22
Posty: 44

Kocioł Twin Bio - NOWOŚĆ - informacje

Kocioł cechuje wysoka klasa w odniesieniu do jego konstrukcji, funkcjonalności, aspektów proekologicznych. Kocioł wyposażony został w OMS  (operating monitoring system) - system nadzoru i obsługi kotła na paliwa stałe. Przeznaczony jest do spalania różnego rodzaju paliw: pelet, owies, drewno (załadunek ręczny).

Urządzenie składa się z czterech  połączonych ze sobą elementów :

1. Korpusu kotła – wykonanego zgodnie z technologią 3xT (time, turbulator, temperature)
2. Sprawdzonego rozwiązania - palnika Platinum Bio – pozwalającego na automatyczne spalanie peletem i owsem.
3. Automatyki Platinum Bio ecoMAX 860P-S Simple z graficznym panelem operatorskim zainstalowanym we frontowej izolacji kotła. Ma ona za zadanie regulację pogodową jednego obiegu grzewczego + ciepłą wodą użytkową. W automatyce została zastosowana innowacyjna regulacja płomieniem i temperaturą  Fuzzy Logic 2. generacji.
4. Dużego zbiornika paliwa o pojemności 290l. (z wizjerem-plexi )  wykonanego z blachy ocynkowanej, aby dodatkowo zabezpieczyć zbiornik przed korozją podczas pracy w trudnych warunkach.

Aby obsługa kotła była jeszcze bardziej wygodna i komfortowa urządzenie zostało wyposażone w system OMS (operating monitoring system)  kontrolujący ilość paliwa w zbiorniku, a także ilość popiołu w popielniku. Dotychczas kotły na rynku nie były wyposażane w takie systemy i w gestii użytkownika było pamiętanie o zasypaniu zbiornika i wybraniu popiołu. System skonstruowany przez KOSTRZEWA mierzy i informuje z dużym wyprzedzeniem użytkownika o planowanych działaniach (czyli o zasypie paliwa i oczyszczeniu popielnika). Informacje są wyświetlane w postaci monitu na ekranie regulatora kotła i regulatora pokojowego . Rozwiązanie zastrzeżone w Urzędzie patentowym RP.


Zaprojektowany w technologii 3D CAD SolidWorks Premium oraz SolidWorks Flow Simulation.http://forum.pellets.com.pl/pic/20170511-102816.jpg

http://forum.pellets.com.pl/pic/20170511-102836.jpg

http://forum.pellets.com.pl/pic/20170511-102854.jpgWięcej informacji na stronie www: TWIN BIO - do 32kW

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson