Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

• Index
  •  » Inne
  •  » Brak MODERATORA na forum, gdzie jest MODERATOR ?

#26 2017-01-22 20:05:13

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Re: Brak MODERATORA na forum, gdzie jest MODERATOR ?

Instalacja zaspokoiła moje założenia więc jest funkcjonalna. Ale ja to przyjmuję jako krytykę pozytywną, wiem co jest nie tak i obiecuję poprawę smile. Konia z rzędem temu kto odnajdzie, w którym miejscu na forum są poprawnie (i świadomie) zrobione instalacje a gdzie nie. Stąd propozycja działu, zupełnie naturalnie.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#27 2017-01-22 20:17:31

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

marecki napisał:

... ja to przyjmuję jako krytykę pozytywną, wiem co jest nie tak i obiecuję poprawę smile...

I to właśnie jest reakcja godna pochwały smile

Warmet 200 Ceramik + Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo.  Dom nieocieplony: 185 m2 (same grzejniki bez zaworów termostatycznych) + 35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony + bojler 140 litrów.

#28 2017-01-22 20:33:44

darecki
Często się udziela

Sternik90 napisał:

... W takim razie poproś użytkownika o nr tel do instalatora i jemu praw morały na temat instalacji i jakie popełnił błędy...

Nie mnie instalatorzy spieprzyli instalację, więc nie mój to problem, negocjować z takimi partaczami kwestię poprawek...

Ale w przeciwieństwie do Ciebie, to mam na koncie co najmniej kilka korekt instalacji, które było robionych na podstawie moich porad i sporo mam też prywatnych kontaktów z użytkownikami, którzy zamiast opisywać swoje problemy na forum, doszli do wniosku, że lepiej zrobią kontaktując się osobiście na priv... zamiast tracić czas na czytanie pseudo porad, oraz między innymi takich wypowiedzi jak Twoje, które w niczym im nie pomogą...

Warmet 200 Ceramik + Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo.  Dom nieocieplony: 185 m2 (same grzejniki bez zaworów termostatycznych) + 35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony + bojler 140 litrów.

#29 2017-01-22 20:50:38

marecki
Często się udziela

Michał spróbuj spojrzeć n/t dareckiego pozytywnie, wytęż siły i po prostu. Owszem słałem joby ale to przeszłość i nie daje efektu. Wie o tym garstka i "co było a nie jest nie pisze się w rejestr". Efekty daje pozytywne podejście, cokolwiek to znaczy. Tym samym daje do zrozumienia, że sami sobie możemy pomóc. Taka moderacja "offline" smile

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#30 2017-02-25 07:21:14

marecki
Często się udziela

Nie wiem jak Wy ale ja proponuję chyba jednak zmienić miejsce zamieszkania. Tzn forum. Administracji to się tu raczej nie doczekamy a tzw. doradca prawdopodobnie ma wszystko w dupie. Trochę szkoda klawiatury bo tak naprawdę przyjdzie dzień i wszystko i tak poleci do /dev/null/

#31 2017-02-25 08:44:07

laptop
Często się udziela
Od: łódzkie

Osobiście zauważam znaczny spadek "jakości" merytoryki. Rozumiem, że spamerzy robią swoją robotę ale żeby kremy reklamować? wink Czekam, aż dojdzie do sytuacji gdzie każdy post będzie zawierał, albo już zawiera, prywatne wywody osobowe zamiast meritum problemu. Doradcy przypomni się, żeby zerknąć co dzieje się na forum i aby nie szargać imienia firmy

marecki napisał:

przyjdzie dzień i wszystko i tak poleci do /dev/null/

Ostatnio edytowany przez laptop (2017-02-25 08:45:41)

PellasX revo mini 8-35kW, S.control + ecoSTER TOUCH + moduł bufora/mieszaczy. Do ogrzania 126m2 i 56m2 garaż+kotłownia, cwu 150l

#32 2017-03-11 12:11:10

marecki
Często się udziela

Jakieś porządki jednak nastąpiły. Pytanie ile zostało a ile poleciało smile Żadnych info. Mówiłem, forum firmowe, dzisiaj jest jutro niema.

#33 2017-03-11 18:19:21

darecki
Często się udziela

Marecki... a zauważyłeś, aby coś konkretnego ubyło... czy tylko insynuujesz? wink

Bo to,  że przybyło działów, które już dawno powinny zostać utworzone, wraz z pojawianiem się w ofercie nowych modeli palników, oraz nowych zestawów tworzonych na ich bazie, których użytkownicy zakładali nowe wątki na "chybił trafił"... to widać "na pierwszy rzut oka" smile

#34 2017-03-12 12:33:46

marecki
Często się udziela

Powiem tak. Mało mnie to już interesuje. Może jak będę miał chwilę czasu to porównam zapisane kopie (ostatnią mam tak z przed 3 tygodni). Forum tworzą nikt inny jak użytkownicy. Wolę swoją wiedzę przekazać na forum, gdzie moderatorzy czy admini potrafią się komunikować z userami.

#35 2017-03-12 16:05:25

darecki
Często się udziela

marecki napisał:

...
Forum tworzą nikt inny jak użytkownicy...

Dlatego też... "Mało mnie to już interesuje"... czy... "moderatorzy czy admini potrafią się komunikować z userami."

#36 2017-03-12 17:47:52

marecki
Często się udziela

I to i to smile Więc nie "czy" tylko "i" big_smile

#37 2017-03-13 12:08:27

wtatko
Udziela się
Od: Turek

darecki napisał:

wtatko napisał:

... z sentymentem wracam do czasów gdy pierwszy raz tu zajrzałem 4 lata temu i otrzymywałem potrzebne informację...

...i łza się w oku kreci wspominając jak to było kiedyś cisza spokój kilkuset użytkowników którzy przychodzili pytali - otrzymywali odpowiedź i było git ah sad

I właśnie dlatego, że wracasz "z sentymentem i łza się w oku kreci wspominając jak to było kiedyś"... jesteś tak samo "obiektywny" w ocenie sytuacji, jak żołnierz zasadniczej służby wojskowe, którego siłą wcielano do armii... a po np. 30 latach pamięta tylko to co chce wink

Chciałoby się zapytać, czy ta "cisza spokój" nie była w sprzeczności z tą "kilkuset osobową grupą użytkowników" big_smile
Ale nie będę tak trudnych pytań zadawał wink tylko sprawdzę sam, jak ta aktywność "kilkuset użytkowników" wyglądała...
Wystarczy sprawdzić statystyki, żeby się przekonać, jak ta "forumowa" rzeczywistość wyglądała, na przestrzeni prawie 10 lat...

A wynika z tego jasno, że "sentyment" przeszkadza jednak w obiektywnej ocenie... tak jak i "łezka w oku", która przeszkadza w prawidłowym widzeniu wink

jesteś jedynym który się przypierda.. do prawie każdego uczestnika tego forum, nie potrafisz ZROZUMIEĆ że ktoś może mieć inne zdanie niż TY - dlatego też naprawdę rzadko odwiedzam to forum i nawet przestałem tęsknić smile a co do sentymentów każdy je okazuje na swój sposób.
Żegnam smile

przerobiony olejak Stamar PRYMUS z palnikiem xmini 26 konkurencji, pow.150m2, zasobnik cwu 300l, 7-osób na stałe garażujących smile
i wszystkie możliwe bajery do obsługi z sieci wink

#38 2017-03-13 21:39:30

laptop
Często się udziela

No fakt wtatko, dawno Cię nie było. ;-) Zresztą kilka osób, które mocno się udzielały też się wycofało. Większość uciekła do konkurencji. Podrzućcie na priv gdzie Was łapać.

PellasX revo mini 8-35kW, S.control + ecoSTER TOUCH + moduł bufora/mieszaczy. Do ogrzania 126m2 i 56m2 garaż+kotłownia, cwu 150l

#39 2017-03-13 23:46:31

darecki
Często się udziela

laptop napisał:

...
Większość uciekła do konkurencji...

"Konkurencji"?

Dziwne zjawisko z tą "konkurencją", która nie zapewnia nawet miejsca w sieci, gdzie użytkownicy tych produktów, mogliby się podzielić doświadczeniem z innymi użytkownikami, tych samych urządzeń...

Sam jesteś użytkownikiem palnika, tej tzw. "konkurencji", który podobnie jak i wtatko (którego wpisu nawet nie chce mi się komentować) trafił na to forum... czyli właśnie forum "konkurencji" wink ... a dlaczego, to nawet nie trzeba uzasadniać...

#40 2017-03-14 10:33:46

laptop
Często się udziela

Oczywiście można określić nas jako użytkowników "konkurencji" ale jak sam zapewne zauważyłeś większość tematów nie dotyczy samej pracy palnika czy jego ustawień, a bardziej idziemy w stronę budowy instalacji i problemów związanych z np. jej nie do końca poprawną budową bądź też rozbudową już istniejącej. Więc skoro z "naszymi" palnikami nie ma problemów to po co nam oddzielne forum wink poza tym serwis zazwyczaj załatwia sprawy "zdalnie" bądź przez kontakt telefoniczny.
A tak na poważnie to na palcach jednej ręki można wyliczyć osoby udzielające się na tym forum i przynajmniej próbujące ukierunkować "świeżaków" pelletowych w rozwiązaniu ich problemów. Nawet doradca kostrzewy, czy jakoś tak, wycofał się najprawdopodobniej od nadmiaru pytań. Czy to nie daje do myślenia?
admin zablokował co prawda kilka kont, ale na niewiele to się zda skoro ilość dziennych rejestracji jest nadzwyczaj wysoka, a nie wnosi to zupełnie NIC.

#41 2017-03-14 12:59:58

marecki
Często się udziela

Ja tam nie mam misji ratowania świata, a natomiast lubię sie podzielić uwagami czy wynikami obserwacji. Nie tylko ja, rejestrujący się na forum to często świeży inwestorzy, samouki a facet w końcu nigdy nie dorasta, zabawki zawsze lubi, huk, że większe. Pany, forum robi się monotematyczne , w którym udziela się w zasadzie jeden użytkownik. Przypomnieć wszystkim a w szczególności moderatorowi lub adminowi, że około rok temu pisałem, że tam będzie? Więc:

Na forum kostrzewy robi się nieprzyjemnie nie dlatego, że ów jeden użytkownik się wypowiada (są też inni ale...).
Problem polega na tym, że jest b.często jedno rozwiązanie problemu a próba pisania przez kogokolwiek z innym rozwiązaniem jest natychmiast bombardowane, co prowadzi do tych nieprzyjemnych sytuacji np. stawiania przed ścianą i się kuźwa tłumacz. Do tego styl wypowiedzi jest często chamski z docinakami i ironią. Nie ma moderatora, który ten proceder by ukrócił. Forum jest dla wszystkich i to ludzie je tworzą.

Paradoksalnie poziom wiedzy i informacji na forum Kostrzewy przez ostatni rok wzrósł, temu nikt nie zaprzeczy. Zostaje tylko wyj....e wszystkich kont, no oprócz jednego, i będzie full wypas.

Darecki najmocniej Cię przepraszam jak Cię uraziłem. Natomiast musisz zrozumieć jak to "widać" po drugiej stronie barykady. Jest jeszcze jedna sprawa związana ze zniknięciem tzw. "doradcy kostrzewy". Bo jakoś dziwnym trafem od ponad roku chłopa nie ma. Jeśli te dwa fakty powiązać i jest to pewien trop to gratuluję sukcesu smile Z doradcą oczywiście to domysły i prawdopodobnie sie mylę ale tego się nie dowiemy, jak to mówią admin się nie przyzna, to nie od zepsuł.

A jeśli chodzi o "konkurencyjne" to tak są inne fora, murator ale głównie elektroda i info ogrzewanie.

#42 2017-03-14 14:55:25

laptop
Często się udziela

darecki napisał:

Dziwne zjawisko z tą "konkurencją", która nie zapewnia nawet miejsca w sieci, gdzie użytkownicy tych produktów, mogliby się podzielić doświadczeniem z innymi użytkownikami, tych samych urządzeń...

Dorzucę jeszcze "słówko".
Kolego Darecki, nie sądzisz chyba, że trafiłem na forum Kostrzewy przez mój konkurencyjny palnik? To tak jakby szukać Mercedesa w ofercie Fiata. Owszem, szukałem bliźniaczych użytkowników, bo w sumie dlaczego nie, skoro forum jest raczej o wszystkim więc nie widzę problemu.
Druga sprawa. Zarówno palniki pellasX jak i sterowanie stosowane jest w dość znacznej większości kotłów w związku z czym sam producent palnika nie musi tworzyć forum skoro tworzą je producenci kotłów w których palniki te pracują.
Póki co, jestem jeszcze użytkownikiem tego forum bo tego chcę. A może trochę z sentymentu... gdyż chyba to jedno z pierwszych forów od momentu palenia na własną rękę wink

#43 2017-03-14 22:47:21

darecki
Często się udziela

laptop napisał:

...
nie sądzisz chyba, że trafiłem na forum Kostrzewy przez mój konkurencyjny palnik? ...

... Owszem, szukałem bliźniaczych użytkowników, bo w sumie dlaczego nie, skoro forum jest raczej o wszystkim więc nie widzę problemu...

Właśnie... sądzę, że trafiłeś na to forum przez palnik wink  choć nie dlatego, że jest "konkurencyjny"... ale dlatego, że jest to palnik pelletowy... a skoro "szukałeś bliźniaczych użytkowników"... zostałeś "przygarnięty" big_smile przez forum firmowe Kostrzewy, bo nigdzie indziej, nie ma tak wiele informacji na temat palników pelletowych...

marecki napisał:

...
Jest jeszcze jedna sprawa związana ze zniknięciem tzw. "doradcy kostrzewy". Bo jakoś dziwnym trafem od ponad roku chłopa nie ma. Jeśli te dwa fakty powiązać i jest to pewien trop to gratuluję sukcesu smile Z doradcą oczywiście to domysły i prawdopodobnie sie mylę ale tego się nie dowiemy...

To, że Ty się mylisz, to możesz przekonać się o tym teraz wink

http://www.forum.pellets.com.pl/viewtop … 748#p14748

http://www.forum.pellets.com.pl/viewtop … 383#p14383

http://www.forum.pellets.com.pl/viewtop … 382#p14382

"Bo jakoś dziwnym trafem" to "od ponad roku" trwa tak naprawdę niecałe 5 miesięcy... więc znowu przesadziłeś w swoich insynuacjach... o których sam zresztą piszesz... "oczywiście to domysły i prawdopodobnie sie mylę"... wiec nie rozumiem, po co w ogóle to robisz...

Pozostałych wątków Twojej wypowiedzi nie będę komentował... bo już to przerabialiśmy wink

Ale jeśli uważasz, że Twoje "przepowiednie" wink się sprawdzają, to gratuluję big_smile

Ostatnio edytowany przez darecki (2017-03-14 22:49:30)

#44 2017-03-19 00:31:28

krzyzak malbork
Często się udziela
Od: Malbork

Jak są normalni ludzie to nie potrzebny jest moderator smile

VIESSMANN VITOROND 200 + Platinum Bio 16KW. Powierzchnia domu 300m2 całkowita. Grzejniki + dwie pętle podłogówki. CWU 100L+ kominek z płaszczem wodnym

#45 2017-03-21 12:25:09

laptop
Często się udziela

Czy mnie oczy mylą, czy przeczyścili forum pod względem ilości użytkowników:D

#46 2017-03-21 16:39:58

fotlot
Często się udziela
Od: Podlasie

Czyli kto został zczyszczony?

Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l,  pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

#47 2017-03-21 18:39:11

darecki
Często się udziela

Lista byłaby bardzo długa wink

#48 2017-03-21 18:51:56

krzyzak malbork
Często się udziela
Od: Malbork

hmmmm niech zgadne kogo tu moze brakować hmmm smile

VIESSMANN VITOROND 200 + Platinum Bio 16KW. Powierzchnia domu 300m2 całkowita. Grzejniki + dwie pętle podłogówki. CWU 100L+ kominek z płaszczem wodnym

#49 2017-03-23 12:27:32

marecki
Często się udziela

Ostatnia kopia 23 styczeń 2017 porównywana z 19 marca 2017. (stara <-> nowa)

1,15GB <-> 1,37GB (niestety to żaden wyznacznik bo nie zapisało poprawnie obrazów w starej)

87494 plików, 496 folderów <-> 49988 plików, 892 foldery.

592 podstrony użytkowników <-> 24 podstrony (polecieli wszyscy z zerowym dorobkiem)

Żeby porównać posty trzeba spędzić więcej czasu. Każdy aktywny user chyba powinien sprawdzić czy czegoś mu brakuje. W niektórych głównych działach ilość tematów nie różni się znacząco. Jak ktoś ma chęć siedzieć i analizować mogę kopię przesłać.

#50 2017-04-18 09:32:39

Wilczur
Nowy na forum

No nie da się ukryć, że moderator by się jak najbardziej przydał...

• Index
  •  » Inne
  •  » Brak MODERATORA na forum, gdzie jest MODERATOR ?

Stopka forum