Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-04-02 12:27:53

Moderator
Moderator
Zarejestrowany: 2007-09-06
Posty: 287

Kocioł Compact Bio - informacje

Compact Bio to niepowtarzalny wygląd, który stanowi inspirację dla konkurencji.  Kocioł cechuje zwarta bryła o bardzo małych gabarytach, wykonana z estetycznie wyprofilowanych blach pomalowanych strukturalnym jasnozielonym  lakierem proszkowym. Połączenie ze srebrnymi elementami ocynkowanymi, takimi jak zbiornik, nadaje urządzeniu lekkości i charakteru.Korpusu kotła – wykonanego zgodnie z technologią 3xT (time,turbulator, temperature)Konstruktorzy firmy KOSTRZEWA stworzyli to urządzenie z myślą o wykorzystaniu ekologicznej biomasy, w postaci drewna i pelet. Cel jaki postawili to  prosta obsługa, niskie zużycie paliwa, wysoka funkcjonalność i małe gabaryty- z myślą o bardzo małych kotłowniach.
Urządzenie składa się z czterech połączonych ze sobą elementów:

1. Sprawdzonego rozwiązania - Palnika Platinum Bio – pozwalającego na automatyczne spalanie pelet i owies.
2. Automatyki Platinum Bio –  która ma za zadanie regulację pogodową jednego obiegu grzewczego + ciepłą wodą użytkową. W automatyce została zastosowana innowacyjna regulacja płomieniem i temperaturą  Fuzzy Logic 2. generacji.
3. Dużego zbiornika paliwa wykonanego z blachy ocynkowanej, aby dodatkowo zabezpieczyć zbiornik przed korozją podczas pracy w trudnych warunkach.Zalety:

1. Ekologia - Emisja CO2 = 0
2. Wielopaliwowość – w trybie automatycznego podawania paliwa spala pelet i owies , w trybie ręcznego podawania: drewno.
3. Super komfort  - sterowanie całym systemem
4. Automatyka została zaprojektowana w taki sposób, aby sterować większością urządzeń w Twojej kotłowni. Dzięki temu proces spalania przebiega w pełni automatycznie,  a zużycie paliwa i  szkodliwe emisje do atmosfery zostały zmniejszone do minimum. Parametry pracy urządzenia możesz kontrolować  poprzez proste i przejrzyste menu.
5. Oszczędność - modulacja płomienia Fuzzy logic 2. generacji oszczędza do 20% paliwa
6. Sterowanie - cały system sterowania kotłownią jest oparty na miękkim sterowaniu,  uzależnionym od zapotrzebowania na energię poszczególnych pięter budynku, lub zapotrzebowania na gorącą wodę użytkową. Urządzenie pracuje z większą, lub mniejszą mocą. W  automatyczny sposób moduluje precyzyjnie płomieniem,  oszczędzając przy tym do 20% paliwa.
7. Innowacyjność – konstrukcja wymiennika według definicji 3T. Dzięki zastosowaniu przy projektowaniu metody 3T (czas , temperatura i turbulencje) uzyskaliśmy wymiennik o bardzo małych wymiarach i wysokiej wydajności.
8. Ekonomiczność - palnik Platinum Bio – energooszczędny  silnik całego układu.
9. Niezawodność - zaawansowany mechanicznie i technicznie element odpowiedzialny za wytwarzanie  energii cieplnej z pelet. Trwały, energooszczędny, niezawodny, cichy – wykonany ze stali żaroodpornej oraz kwasoodpornej  pozwala na ciągłą i niezawodną pracę przez wiele lat .
10. Uniwersalność - możliwość montażu palnika, zbiornika oraz wszystkich drzwiczek w układzie prawo-lewostronnym (dla modeli:16kW, 24kW)
11. Wielofunkcyjność – potrafi sterować  kilkoma obiegami grzewczymi, systemem solarnym oraz zbiornikiem buforowym - opcja
12. Bezpieczeństwo – dwupodajnikowy system podawania paliwa gwarantuje  bezpieczeństwo przed cofnięciem się płomienia do zbiornika
13. Wygoda – praca w pełni zautomatyzowana – kocioł sam się rozpala i sam się wygasza.
14. Trwałość – gwarancja 5 lat
http://forum.pellets.com.pl/pic/20151022-105143.jpg

http://forum.pellets.com.pl/pic/20151022-105011.jpg
Więcej informacji na stronie www: COMPACT BIO - do 24kW

Offline

 

#2 2012-04-03 12:31:45

rafwla
Często się udziela
Zarejestrowany: 2010-10-02
Posty: 159

Re: Kocioł Compact Bio - informacje

Dwa pytania.
1. Czytając opis jest możliwośc pracy albo automatycznie na pellets/owies albo ręcznie drewno zrębki. Mam rozumieć że nie mozliwośći pracy ręcznej np. załadowuję recznie kocioł drewnem podpalam i dmuchawa palnika steruje spalaniem, ale jak się wypali to palnik sam się nie rozpali tylko trzeba przełączyc na pracę automatyczną? Tak to jest? Dużo jest takich osób które chciałyby palić w ciągu dnia drewnem a na noc pozostawić na automat.
2. Czy w samym palniku jest szamot, chyba nie i dlaczego przecież tyle razy było informowane że bez podniesienia tem. na palniku (palnik obłożony szamotem lub wermikulitem) nie dopala on owsa nawet na mieszance z pelletem. Czy nie można było dać palnika z minibio luxury, który jak widać na zdjęciach ma szamot? Piszę to aby wasze produkty były jeszcze lepsze, nie ze złośliwości.

Ostatnio edytowany przez rafwla (2012-04-03 12:32:51)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson