Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2018-05-25 13:27:20

admin2
Administrator
Zarejestrowany: 2018-01-04
Posty: 47

PELET – DOBRE, BO POLSKIE I BEZSMOGOWE

PELET – DOBRE, BO POLSKIE I BEZSMOGOWE

Góralu, Ślązaku, Krakowiaku… Polaku! Całe lata paliłeś czarnym jak smoła węglem, rąbałeś drewno. Zamień kopalnianego „smoga” na czysty pelet! Szybko polubisz nowy sposób ogrzewania domu. Będzie czysto, ciepło i tanio… Otwórz worek z peletem. Co czujesz? Tak pachnie las… Spokojnie, nikt nie powala dwustuletnich dębów dla Twojej wygody.Pelet powstaje z czystych odpadów – np. trocin, wytwarzanych przez branżę drzewną, zakłady stolarskie czy tartaki. Producenci peletu zagospodarowują jedynie resztki po branży drzewnej, z których każdego roku powstaje milion ton wysokogatunkowego paliwa do naszych domów. Dlaczego warto postawić na pelet?

http://forum.pellets.com.pl/pic/20180525-131017.jpg

1. Dostępne paliwo z trocin

Ilość zakładów wytwarzających pelet rośnie z każdym rokiem. Dobra dostępność surowca sprawia, że wreszcie mamy dobre polskie paliwo dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Nie trzeba go sprowadzać z daleka, ani wydobywać spod ziemi.

http://forum.pellets.com.pl/pic/20180525-132136.jpg    

2. Cenowo wychodzi podobnie, ale jest wygodniej

Cena dobrego peletu jest porównywalna z ceną węgla – oscyluje wokół 1000 zł za tonę. Tani węgiel i pelet możesz kupić poniżej 500 zł. Oba paliwa różnią się tym, że spalanie kiepskiego węgla rujnuje zdrowie Twoje i sąsiadów, zaś dobry kocioł spali „do czysta” pelet klasy B za 450 zł bez szkody dla powietrza.

http://forum.pellets.com.pl/pic/20180525-132213.jpg    

3. Popiołu jak na lekarstwo

Spodziewasz się worków popiołu? Tak było, gdy paliłeś ekogroszkiem. Przygotuj wiaderko. Z tony peletu powstanie kilka kilogramów popiołu – zużyj go jako nawóz w ogrodzie. Nie trzeba go utylizować tak jak popiołu węglowego. Kolejny punkt dla peletu!

http://forum.pellets.com.pl/pic/20180525-132244.jpg

4. Kupowany przeważnie w workach lub tankowany z cysterny

Hałdy z węglem – taki obraz widzimy najczęściej odwiedzając skład opałowy. Kupujemy tonę i nie mamy pewności, czy płacimy tylko za węgiel czy także za deszczówkę, którą nasiąkło nasze paliwo. Pelet nie leży pod chmurką, kupujemy go w workach lub tankujemy z cysterny.

http://forum.pellets.com.pl/pic/20180525-132310.jpg    

5. Mniej kalorii, więcej ekonomii

Mówi się, że węgiel daje więcej ciepła niż drewno, bo jest kaloryczniejszy. Co do kaloryczności owszem – sięga ona ok. 26 MJ/kg, zaś peletu – ok. 19 MJ/kg. Wszystko wyrównuje się dzięki nowoczesnej technologii spalania.

http://forum.pellets.com.pl/pic/20180525-132411.jpg

6. Pelet paliwo wielkich możliwości

Pelet dał konstruktorom automatycznych kotłów szerokie pole do popisu. Powstały urządzenia nie wymagające rozpalania. Potrzebujesz wieczorem 24°C w sypialni małego dziecka? Ustawiasz regulator pokojowy na żądaną temperaturę i masz ją… A kocioł zużyje tylko tyle paliwa, ile potrzeba, by zaspokoić zapotrzebowanie na ciepło i ani kilograma więcej, bo… nie musi tak, jak kotły węglowe pracować w trybie podtrzymania.

http://forum.pellets.com.pl/pic/20180525-132445.jpg   

7. Czysta kotłownia – czyste powietrze

Białe ściany w kotłowni, praktycznie zero pyłu, a jeśli zbierze się, to jest jasny, jak opiłki drewna. Taki komfort daje nowoczesna technologia spalania peletu. Dzięki niej z komina unosi się ledwo widoczny dymek. Nie będzie z niego smogu. W kotłowni pachnie drewnem. Szybko zapomnisz o czarnej robocie przy węglu.

http://forum.pellets.com.pl/pic/20180525-132445.jpg    

8. Kobieta da radę sama, ale pomoc pana mile widziana

Worek z peletem waży 15 kg, z ekogroszkiem o 10 kg więcej. Napełniamy zasobnik peletem i mamy długi urlop od pracy fizycznej w kotłowni.

http://forum.pellets.com.pl/pic/20180525-132549.jpg

9. Kocioł sam wzywa

Automatyczne kotły na pelet informują użytkownika o pustym zasobniku lub potrzebie opróżnienia zbiornika na popiół. Komunikat pojawia się na ekranie wyświetlacza pokojowego lub poprzez sms. Kotły KOSTRZEWA są jeszcze bardziej zaawansowane w dobrej komunikacji – wiadomość pojawia się z wyprzedzeniem, poprzedzając opisywane wyżej sytuacje.

 
10. Nowe budynki użyteczności publicznej bez węgla

Szkoły, szpitale, dworce i wszelkie inne oddawane do użytku budynki użyteczności publicznej nie mogą być ogrzewane węglem. Tak stanowi prawo. Węgiel „psuje” współczynniki przeliczeniowe, dlatego zastosowanie mają: pelet, gaz lub pompa ciepła.


Dział modernizacji systemów grzewczych firmy KOSTRZEWA
Kotły na pellety, palniki na pellety - KOSTRZEWA

Offline

 

#2 2018-06-11 13:21:12

chiaraliwia
Nowy na forum
Od: Lublin
Zarejestrowany: 2017-11-19
Posty: 2
Serwis

Re: PELET – DOBRE, BO POLSKIE I BEZSMOGOWE

To wygląda naprawdę obiecująco. A jak z awaryjnością i serwisem takich pieców? Czy fachmani od napraw i konserwacji pieców są pod ręką w każdym województwie?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson