Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2018-01-26 19:43:15

marsland
Zaczyna się udzielać

Mini Bio Luxury - podłączenie czujników temp. , pompy i mieszacza

Panowie chciałbym się tylko upewnić czy sposób podłączenia czujnika c.o., pompy i mieszacza zaznaczony na dołączonym zdjęciu jest prawidłowy, druga sprawa - pod który moduł to wszystko podpiąć  wraz z czujnikiem temperatury powrotu, żeby zabanglało sterowanie pogodowe kotła (zapomniałem zaznaczyć czujnik temp. zew. , ale oczywiście podłączę go przez analogię do czujnika temp. c.o.) ?
Trzecia rzecz - gdzie i w jaki sposób podpiąć czujnik temperatury powrotu ?
Czwarta sprawa - rozumiem że wszystkie czujniki, pompy i mieszcze aktywuję po wejściu do aktywnego modułu.

https://imageshack.com/a/img923/3365/fYwyOr.jpg

Ostatnio edytowany przez marsland (2018-01-26 19:48:29)

Mini Bio Luxury 20 kw, Moduł internetowy VIDE NET, Tech St-431n, Danfoss Link, powierzchnia ogrzewana - 180 m2 - 3 mieszkania  (docelowo 240 m2 - 4 mieszkania) w nieocieplonej poniemieckiej kamienicy

#2 2018-01-28 02:30:51

marsland
Zaczyna się udzielać

Re: Mini Bio Luxury - podłączenie czujników temp. , pompy i mieszacza

Chyba sobie odpuszczę ten super sterownik. Pompę c.o. podłączyłem pod piny Co1(11), siłownik mieszacza pod piny M.1(12), czujnik c.o. - piny Tco1(2)  i wygląda, że połączenia są poprawne. Poległem na czujniku temperatury zewnętrznej - po podłączeniu pod piny Tzew (4) na wyświetlaczu w menu Ogrzewanie w obwodzie nr 1  temperatura zewnętrzna wynosi 70 stopni, czyli kompletna bzdura.

Jeżeli chodzi o czujnik powrotu to wg instrukcji jest umiejcowiony pod 32 pinem w module 5 CAN. W moim kociołku mam dwa  moduły CAN  i jeden moduł od sondy Lambda. Pierwszy moduł CAN podłączony jest wg schematu zamieszczonego w instrukcji i jest to moduł 6 w menu modułów włączony na stałe, natomiast drugi moduł podejrzewam, że jest to moduł 0 bo tylko ten mogę załączyć w modułach bez włączenia alarmu.
I teraz pytanie czy drugi moduł mam ustawić jako moduł 5 przestawiając zworki i wtedy czujnik powrotu będzie prawidłowo załączony  - fizycznie pin 32 to pin TPok3 w rozdzielnicy.  Czy może wystarczy tylko czujnik powrotu podpiać po pin TPok3 i aktywować w menu.

Najbardziej w tej chwili martwi mnie czujnik temperatury zewnętrznej - pokazuje 70 stopni - odpada sterowanie pogodowe, a na tym właśnie najbardziej mi zależy.

Może ktoś wie jak to cholerstwo okiełznać, w instrukcji kostrzewy  nie ma żadnej informacji, instrukcja estymy jest dla mnie zrozumiała ale jak to połączyć ze schematem kostrzewy ?

Mini Bio Luxury 20 kw, Moduł internetowy VIDE NET, Tech St-431n, Danfoss Link, powierzchnia ogrzewana - 180 m2 - 3 mieszkania  (docelowo 240 m2 - 4 mieszkania) w nieocieplonej poniemieckiej kamienicy

#3 2018-01-28 12:30:03

fotlot
Często się udziela
Od: Podlasie

Zaproś serwisanta, niech to uruchomi.

Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l,  pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

#4 2018-01-28 13:38:19

marsland
Zaczyna się udzielać

200 dojazd i pewnie z 200 za usługę, żeby podłączyć kilka kabelków i przestawić zworki. Wystarczy mi schemat drugiego modułu i informacja czy mam go przestawić zworkami w moduł 5 i gdzie wówczas podłączyć pompę i siłownik mieszacza.

#5 2018-01-28 14:12:58

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Wpisz w gogole estyma igneo slim instrukcja. Znajdziesz w PDF dokładną z opisem wyjść.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

Stopka forum