Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2018-01-22 11:24:02

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Napowietrzanie kotłowni z kotłem na pelety - problemy, dyskusja

Nie wiem jak to zrobić ale może spróbuję (z innego nie związanego z tematem wątka) jakoś wkleić chronologicznie:

akukut napisał:

Cześc panie i panowie. Wrzucam tego posta tutaj, bo tematem jest najbardziej podobny. Podczas ostatniej zawieruchy, kiedy to na Dolnym Slasku wialo dosc ostro, zauwazylem ciekawa zaleznosc(podczas orkanu Ksawery w lato podobnie)-spalanie pelletu spadlo mi ok 1/3 w stosunku do spalania calodobowego z ostatnich dni. Nic w tym czasie nie zmienialem w piecu. Jestem pewien, ze do ok 15 spala ie godzinowe bylo normalne, pozniej kiedy zaczo wiac, spalanie spadlo, a temperatura na piecu byla normalna. Jaki z tego wniosek? Mam za maly cug w kominie? Nie mierzylem go, nie mam tez termometru od pomiaru spalin. Czy mam zwiekszyc predkosc wiatraka albo zamontowac ten dodatek na komin, co wzmacnia cug? Pozdrawiam wszystkich kotłomaniakòw.

marecki napisał:

Za mały albo za duży. Jak wyglądają ścianki kotła przy bezwietrznej pogodzie i z wichurą (i z której strony wiało?). Napowietrzanie kotłowni się kłania (albo jej brak, albo tylko z jednej strony np. od zachodu) łącznie z zaburzeniem ciągu kominowego, zależnie jak wieje i z której strony (zależność komin <-> kaletnica/dach).

Ja tam fachowcem w tym nie jestem i długo walczyłem, ale zrobiłem z dwóch stron napowietrzanie wschód - zachód i rozbudowany deflektor na kominie do peletu. Bez tego przy dobrym wietrze (sorki za dosadność) woda w kiblu w kotłowni zmieniała WYRAŹNIE swój poziom co było dosyć zabawne smile

darecki napisał:

marecki napisał:

... zależnie jak wieje i z której strony (zależność komin <-> kaletnica/dach)...

Czyli co może koledze tą "zależność" zniwelować? wink
Podpowiesz? big_smile

akukut napisał:

Zazwyczaj wieje u mnie z zachodu lub poludniowego zachodu. Z polnocy jestem osloniety lasem. W ostatnia wichure chyba tez wialo z zachodu. Nie patrzylem dokladnie, jak wygladaja scianki w rozne dni. Nad palnikiem jest zazwyczaj bialo, reszta okopcona na ciemny kolor. Wilgoc sie nie zbiera, niedopalonych i zdmuchnietych kawalkow te, raczej nie widac. Poniewaz mam kotlownie w srodku domu(projekt tytus parterowy) to napowietrzanie mam tak: drzwi miedzy kotlownia a garazem mam takie z otworami jak w kiblu, a w garazu okna z nawietrznikami. U gory kotlowni mam kanal wentylacyjny idacy razem z lazienka do gory wzdluz profilu komina.

fotlot napisał:

Czyli brak napowietrzania.

akukut napisał:

A dlaczego-brak napowietrzania? Skoro nawet w projekcie jest w ten sposob z ta roznica, ze zamiast napowietrznika w oknie jest otwor w scianie w garazu? Napowietrzniki i otwory w drzwiach maja po 20cm2 powierzchni.

marecki napisał:

Dziury w oknach tym bardziej z jednej strony garażu nie to nie jest prawidłowe napowietrzanie. Dziury w drzwiach też. Głównie te z jednej strony domu, zależnie od wiatru będziesz miał nadciśnienie lub podciśnienie, wypadało by zrobić wlot i wylot po przeciwnych stronach. A gdzie jeszcze komin względem dachu.

Wpisz sobie w google "napowietrzanie kotłowni murator", 10 lat temu już tam takie tematy były.

akukut napisał:

Ok, dziury w okach moze faktycznie sa nie okej, ale teoretycznie schemat napowoetrzania kotlowni byl juz zly w projekcie? Tam nie ma mowy o bezposrednim napowietrzaniu kotlowni(bo jest w srodku domu) i nie ma nic o dwoch kierunkach napowietrzania. Oczywiscie rozumiem logike dwoch stron napowietrzania.

marecki napisał:

A gdzie bezpieczeństwo kotłowni i wentylacja? Przy takim schemacie dlaczego w kotłowni nie ma kotła z zamkniętą komorą spalania?

Skoro piszesz, że w dolnych partiach wymiennika jest czarno to czegoś na ruszcie brakuje. Czego?

-----------------------

Prośba do kolegi "akukut" wykasuj posty z wątka o przesłonie, nie lepiej dyskusję prowadzić tu? Ja kasuję.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

Stopka forum