Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#126 2018-01-18 00:24:29

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

Re: Najnowszy regulator kotłowy Estymy... Igneo Touch.

besix napisał:

... zmienisz sobie tryb pracy kotła, a co da zmiana trybu pracy kotła, skoro nie mogę zmienić czasu podawania i np.  krzywej grzewczej?
A te informacje tak przydatne zawierają temperaturę powrotu, na którą każdemu zwracasz uwagę?...

A co ma wspólnego zmiana trybu pracy... z np. "manualnego" na "czasowy manualny" lub z "automatycznego" na "czasowy automatyczny"... z "czasem podawania i np. krzywą grzewczą"?

Takie bzdurne zmiany, to chyba tylko Tobie są potrzebne... bo nikt normalny, takich zmian nie potrzebuje robić, zmieniając tryby pracy, którą mogą wykorzystywać te same ustawienia palnika...

A zmian "krzywej grzewczej", także nie dokonuje się doraźnie, bez wcześniejszego przeanalizowania sytuacji, więc mieszanie bez opamiętania jej ustawieniami, to tylko Tobie jest prawdopodobnie potrzebne...

Temperatura powrotu jest zapewniona, na z góry zaprogramowanym poziomie, wiec nie ma potrzeby tego kontrolować zdalnie smile choć oczywiście czujnik temperatury powrotu też jest podłączony do modułu BIG... bo taka możliwość jest... więc spokojnie, wszystko jest pod kontrolą big_smile

Zestaw Pellets 100-16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator IgneoTouch z modułem BIG oraz Lambda + VideRoom i VideNet. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N. Komin zakończony regulatorem ciągu SmartFlow. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów). Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#127 2018-01-18 10:33:17

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Marny z ciebie pożytek dareczku. Na szczęście ktoś z kostrzewy potrafi pomóc. Do producenta Tekli trzeba się skontaktować. Dziękuję ci serdecznie za nieocenioną pomoc.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#128 2018-01-18 11:19:52

darecki
Często się udziela

Może Ci miałem jeszcze do domu dostarczyć?
Nie bądź śmieszny...

Zestaw Pellets 100-16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator IgneoTouch z modułem BIG oraz Lambda + VideRoom i VideNet. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N. Komin zakończony regulatorem ciągu SmartFlow. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów). Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#129 2018-01-18 11:33:10

marecki
Często się udziela

Jak nie umiesz się zachować jak przystało na forum to spadaj, proste? Wiem ale nie powiem, kto tu jest śmieszny, puknij się w ten pusty łeb.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#130 2018-01-18 11:34:16

besix
Często się udziela

darecki napisał:

A co ma wspólnego zmiana trybu pracy... z np. "manualnego" na "czasowy manualny" lub z "automatycznego" na "czasowy automatyczny"... z "czasem podawania i np. krzywą grzewczą"?
Temperatura powrotu jest zapewniona, na z góry zaprogramowanym poziomie, wiec nie ma potrzeby tego kontrolować zdalnie smile choć oczywiście czujnik temperatury powrotu też jest podłączony do modułu BIG... bo taka możliwość jest... więc spokojnie, wszystko jest pod kontrolą big_smile

Ty zapominasz chyba, że czytają to inni użytkownicy, którzy nie posiadają regulatora z takimi trybami pracy kotła , a ja nie piszę tego wszystkiego w odniesieniu do tylko twojej instalacji egocentryczny urlopowiczu.

Jeśli chodzi o ochronę powrotu, to nawet w twojej instalacji, nie jest ona zintegrowana z głównym regulatorem kotła i na wypadek nieprawidłowej pracy chociażby czujnika współpracującego z Techem ten zaprogramowany poziom temperatury powrotu może ulec zmianie, więc nie pieprz tu , że taki podgląd temperatury powrotu z  dobowym wykresem jego wskazań  jest zbędny.

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#131 2018-01-18 12:25:54

darecki
Często się udziela

besix napisał:

...
Ty zapominasz chyba, że czytają to inni użytkownicy, którzy nie posiadają regulatora z takimi trybami pracy kotła...

A Ty umiesz wogóle czytać, że nie potrafisz zrozumieć, czego dotyczy ten wątek... i że to co tu piszesz... stale tylko potwierdza, że jesteś zwyczajnym hejterem...

A to że czytają to inni, wcale nie oznacza, że muszą też stale czytać Twoje marne wypociny, które są niezwiązane z tematem...

Bierz z nich przykład... i ogranicz się do czytania... jeśli nie masz nic do powiedzenia w temacie wątku...

P. S.
Marecki... Ty jak widać już "spadłeś"... i to nisko...
A do tego skleroza doskwiera jak widać... bo  już na samym początku pisałem, skąd został pozyskany Igneo Touch...

#132 2018-01-18 12:45:25

marecki
Często się udziela

Fakt, zwracam honor. Bo już się zdenerwowałem po prostu, wszędzie gównoburza.

#133 2018-01-18 19:03:58

besix
Często się udziela

Wyluzuj urlopowiczu darecki, bo ci żyłka pęknie smile Sam zacząłeś zmieniać temat krytykując mój podgląd przez Net .
Ja tylko wymieniłem kilka niedociągnięć systemu opartego na module Vide Net, które dla mnie dyskwalifikują ten moduł, a czytający to, inni użytkownicy mogą sobie wyciągnąć wnioski i zdecydować czy warto w to inwestować. tak samo zresztą jak w ten regulator Igneo Touch.
Powodzenia w modernizowaniu instalacji w tym nieocieplonym durszlaku "Urlopowiczu"

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#134 2018-01-18 19:14:08

Andrzej47op
Często się udziela

marecki napisał:

Andrzej47op napisał:

Marecki.... Możesz układać asfalt na wiosce i nikogo to nie interesuje.

Oho, forumowy inteligent się odezwał. Kolego pamiętaj przy następnych postach, że net nie jest anonimowy. Szczególnie jak się wysyła do kogoś maila na PRV.

Jeżeli potrzebujesz jakieś współrzędne geograficzne 😅, to mogę podać.Przyda się asfalt lol

Super mini bio z popielnikiem big_smile

#135 2018-01-18 21:19:30

darecki
Często się udziela

besix napisał:

... zacząłeś zmieniać temat krytykując mój podgląd przez Net .
Ja tylko wymieniłem kilka niedociągnięć systemu opartego na module Vide Net, które dla mnie dyskwalifikują ten moduł, a czytający to, inni użytkownicy mogą sobie wyciągnąć wnioski i zdecydować czy warto w to inwestować. tak samo zresztą jak w ten regulator Igneo Touch...

Czy ja pierwszy zacząłem pisać o Twojej zabaweczce?
Bredzisz jak zwykle...

Wypowiadasz się o rzeczach których nie masz i to jest kluczowe w całej sprawie big_smile
Tak samo jak i słowo "podgląd", w przypadku Twojej zabaweczki, która nie zapewnia Ci nic innego...

"Wymieniłeś kilka niedociągnięć systemu opartego na module Vide Net"?
Doprawdy?

A jaką to funkcjonalność... większą od Vide Net, daje Ci ta Twoja zabaweczka?
No śmiało... wymieniaj je wszystkie... nie krępuj się, żałosny hejterze big_smile

#136 2018-01-18 21:31:29

Andrzej47op
Często się udziela

Darecki... Bryknij się do kotłowni  i wstaw kilka nowych fotek...😂 coś relacja z pracy palnika "padła".  Ino zieciunia nie budź, bo chłop nie będzie latał na zawołanie.... 😄😄😄😄😄😄😄😄😄 starego pryka - teścia 😅😅😅😅

Super mini bio z popielnikiem big_smile

#137 2018-01-19 05:28:20

besix
Często się udziela

darecki napisał:

Wypowiadasz się o rzeczach których nie masz i to jest kluczowe w całej sprawie

Kto tu nie ma żadnego podglądu i sterowania przez sieć Internet , a wypowiada się na jego temat , to ja chyba nie muszę pisać

Wymieniać wszystkich funkcjonalności  nie mam zamiaru, bo to nie koncert życzeń  , ale jeśli już tak bardzo prosisz  , to mój system stale kontroluje temperaturę powrotu i  w przypadku kiedy jest taka potrzeba , powiadamia mnie o jej zbyt niskiej wartości.
A potrzeba jest wtedy kiedy temperatura na kotle jest w zakresie 55 – 70 stopni czyli podczas pracy palnika i rozgrzanej instalacji.
Dzięki temu wiem , że pompa kotłowa pracuje i ochrona powrotu jest zapewniona ,  nawet bez logowania się na stronę kotłowni .
Więc jak widzisz chamski egocentryku , nawet taka  „Zabaweczka” czasem może więcej niż niedopracowany wyrób producenta.

#138 2018-01-19 22:37:47

darecki
Często się udziela

besix napisał:

...
Wymieniać wszystkich funkcjonalności  nie mam zamiaru...

"Nie masz zamiaru"... bo ich zwyczajnie nie ma big_smile

Bo co to niby za "funkcjonalność"... która pełni tylko funkcję informacyjną, bez możliwości wprowadzania zmian?

Pojechałeś grubo...

Odczyt temperatury powrotu... to jest szczyt Twoich marzeń jak widać...

A jak temperatura powrotu, nie jest utrzymana w besixowych normach... to trzeba zaginać do kotłowni, żeby ją podkręcić... to się dopiero nazywa... "sterowania przez sieć Internet" big_smile

Narzekasz na brak w estymowskim systemie zdalnego dostępu, wielu zaawansowanych opcji zarządzania kotłem i palnikiem, których udostępnienie, mogłoby przysporzyć tylko dodatkowych problemów, w przypadku niezbyt świadomego posługiwania się takimi funkcjami... a szczycisz się samym odczytem temperatury powrotu... na którą nie masz wpływu, gdyż jest to tylko i wyłącznie "podgląd"... jak sam zresztą twierdzisz...

Wynika z tego dość jasno, że ta Twoja "ochrona powrotu", jest jakoś mało stabilna, skoro jej nie dowierzasz i stale monitorujesz... a jak trzeba, to sterujesz ręcznie.
To jest dopiero technika na "najwyższym możliwym poziomie"...

#139 2018-01-19 23:20:54

besix
Często się udziela

Nie wiem kto ci wypychał tą pustą mózgownicę trocinami , urlopowiczu darecki, ale zrobił to na tyle skutecznie, że na szare komórki zabrakło już miejsca.
Ja nie muszę włączać podglądu temperatury powrotu, bo jeżeli nie dostanę powiadomienia, to znaczy, że jest z nią wszystko ok.
A jeżeli dostanę powiadomienie, to znaczy, że stało się coś złego z pompą kotłową .
Pompa kotłowa sama dostosowuje wydajność do potrzeb , więc oczywiste jest , że nie biegam do kotłowni żeby jej pomóc:)

#140 2018-01-19 23:35:58

darecki
Często się udziela

besix napisał:

... mój system stale kontroluje temperaturę powrotu i  w przypadku kiedy jest taka potrzeba , powiadamia mnie o jej zbyt niskiej wartości.
A potrzeba jest wtedy kiedy temperatura na kotle jest w zakresie 55 – 70 stopni czyli podczas pracy palnika i rozgrzanej instalacji...

Tak się akurat składa, że taka potrzeba występuje znacznie wcześniej, niż tylko podczas pracy "rozgrzanej instalacji"... besix...
Bo właśnie podczas startu zimnego kotła, taka ochrona powrotu odgrywa największą rolę, gdy kocioł oraz instalacja jest nierozgrzana...

Więc ten Twój "system" jest strasznie ułomny, skoro pracuje tylko... "w zakresie 55 – 70 stopni"...
Zresztą nie tylko "system".

#141 2018-01-19 23:43:27

besix
Często się udziela

Tak się składa, że u nikogo podczas startu kotła nie można liczyć na wysoką temperaturę powrotu smile
Więc takie powiadomienie gdy kocioł dopiero startuje było by bez sensu smile

#142 2018-01-20 15:40:54

marecki
Często się udziela

Dajcie spokój, napiszę maila gdzie potrzeba i zobaczymy ile to kosztuje. Prawdę powiedziawszy taniej by było podłączyć się do tego starego sterownika i zmienić tą piepszoną histerezę, na olx są po stówce panele czasami do sprzedania. Besix masz w tym doświadczenie? smile

#143 2018-01-21 00:03:55

darecki
Często się udziela

marecki napisał:

... Prawdę powiedziawszy taniej by było podłączyć się do tego starego sterownika i zmienić tą piepszoną histerezę...

A czy to tylko górna histereza kotła jest taką istotną zmianą?

Jeśli tylko dlatego miałbyś zmieniać sterowanie, to faktycznie szkoda zachodu...
Jeśli masz problem z przekraczaniem górnej histerezy, to wykorzystaj sensownie tą energię pochodzącą z przegrzewania kotła... dogrzewając wyżej istniejący wymiennik C.W.U. lub zamontuj sobie dodatkowy, który odbierze energię pochodzącą z przegrzania kotła...
Tak z wady, można uczynić zaletę smile

#144 2018-01-21 02:29:13

krzyzak malbork
Często się udziela
Od: Malbork

A mój jakos teraz ostatnio po grzaniu CWU w miare schodzi z modulcją. Nieraz mu sie uda nie wygasic ale nieraz wygasi ale i tak pochłania miedzy 35-40 kg sprasowanych trocin :)chyba na moj zamek tyle potrzebuje ?

VIESSMANN VITOROND 200 + Platinum Bio 16KW. Powierzchnia domu 300m2 całkowita. Grzejniki + dwie pętle podłogówki. CWU 160L+ kominek z płaszczem wodnym

#145 2018-01-21 13:55:37

marecki
Często się udziela

Nie no wiadomo, że nie tylko histereza mnie interesuje. Może nawet przełamałbym się i zmontował czujniki pokojowo-pogodowe. A co smile

#146 2018-01-21 14:25:17

darecki
Często się udziela

marecki napisał:

I teraz klękaj na kolanach i bij się w pierś. Sonda to jest to nieprawdaż ? smile
...

Marecki... przydatna jest, to fakt... ale jako analizator smile... bo w przypadku 5 stopniowej regulacji mocy wentylatora, nie jest aż tak niezbędna, żeby nie powiedzieć, że nawet wcale wink
Jak będziesz miał okazję przetestować, to zrozumiesz wtedy w czym rzecz...

P.S.
Nie pamiętam, czy nie pisałem już o tym wcześniej wink
Ale znając już możliwości nowego softu, w zakresie zarządzania pracą wentylatora, nie miałem w planie kupować modułu sondy Lambda, lecz uniwersalny analizator, przy użyciu którego mógłbym precyzyjnie dobrać moc wentylatora dla każdych 20% mocy palnika...
A że cena najtańszego analizatora, który brałem pod uwagę, okazała się niższa od ceny modułu Lambda, o zaledwie 100 pln... więc nie było już dylematu, co wybrać...

Przy stabilnym ciągu kominowym, oraz równie stabilnych parametrach spalanego paliwa... ustawienie schematu pracy wentylatora i wyłączenie regulacji wentylatora przez sondę... daje nawet bardziej stabilne wartości w odczytach.
Co jest zapewne powodowane tym, że podczas sterowania mocą wentylatora realizowanego przez moduł Lambdy... dział ono czasem zbyt impulsywnie i pochopnie wink

Gdyby schemat pracy wentylatora, programowany był dla każdych 10% mocy palnika, to pewnie byłoby jeszcze lepiej wink... ale i tak jest bardzo dobrze...

Dodając do tego, że obecnie możliwe jest zablokowanie palnika na dowolnej mocy, dla której chce się dobrać optymalny poziom nadmuchu wentylatora... to nie ma potrzeby przesiadywania w kotłowni godzinami, aby tego dokonać... a co za tym idzie... krata piwa też nie jest do tego czynu niezbędna big_smile

P.S.

marecki napisał:

... Może nawet przełamałbym się i zmontował czujniki pokojowo-pogodowe. A co smile

To może najpierw zamontuj na zasilaniu podłogówki zawór 3D z siłownikiem wink... gdyż w połączeniu z ..."czujnikami pokojowo-pogodowymi"... ma to największy sens...

Ostatnio edytowany przez darecki (2018-01-21 14:31:51)

#147 2018-01-21 14:42:26

marecki
Często się udziela

Jasna sprawa, jak już dać pracować automatyce to w pełni bo gapić się w kolorowy wyświetlacz większego sensu nie ma.

Poza tematem przerabiania, 4D w lato znika z kominka, gów... jakich mało, mam go dosyć. Tech owszem dba o temp. na kominku ale zmniejszony przepływ wody przy zamkniętym 4D powoduje często miejscowe przegranie ścianki kotła/kominka. Więc instalacja się zapowietrza. Więc (nie tylko oczywiście) 3D z obiegiem kotłowym big_smile

darecki napisał:

marecki napisał:

I teraz klękaj na kolanach i bij się w pierś. Sonda to jest to nieprawdaż ? smile
...

Marecki... przydatna jest, to fakt... ale jako analizator smile

O tym pisałem już nie raz. Ma pokazać tlen, regulacja/reakcja automatyki jest nie do przyjęcia.

Ostatnio edytowany przez marecki (2018-01-21 14:43:46)

#148 2018-01-21 15:03:34

darecki
Często się udziela

marecki napisał:

... Tech owszem dba o temp. na kominku ale...

"Ale"... jak przestanie o nią "dbać"... to możesz go spokojnie zastosować do sterowania pogodowego jednym z 2 obwodów grzewczych wink... bo przecież jednym siłownikiem, to możesz sterować z regulatora kotła...

#149 2018-01-21 15:27:49

marecki
Często się udziela

Zobaczę jeszcze jak to będzie. Niestety kominka ot tak szybko nie da się wygasić albo zmniejszyć moc. Priorytetem jest max możliwa temp. w środku dla jak najlepszego procesu spalania (brak dymu, czysta szyba) w kotle na paliwo stałe, nadwyżkę ma odebrać instalacja CO i CWU. Trochę odwrotnie jak MB, gdzie kocioł się dostosuje do zapotrzebowania.

p.s. na bufor nie mam szans, księgowa czyt. żona nawet nie chce słyszeć o przeróbce tego co jest. Wszystko po cichu, pociętych rurek i zaworów nie zauważy, z buforem się nie ukryję (pomijam szczątkowe dostępne fundusze na w/w). Ale dobra starczy bo nie na temat, sorki smile

#150 2018-01-22 23:04:17

darecki
Często się udziela

marecki napisał:

...
p.s. na bufor nie mam szans, księgowa czyt. żona nawet nie chce słyszeć o przeróbce tego co jest. Wszystko po cichu, pociętych rurek i zaworów nie zauważy, z buforem się nie ukryję (pomijam szczątkowe dostępne fundusze na w/w). Ale dobra starczy bo nie na temat, sorki smile

Co "nie na temat"? wink

Jak najbardziej, na temat... gdyż bufor, w przypadku zastosowania regulatora Igneo Touch w połączenia z modułem BIG... obsługiwany jest w standardzie, tak samo jak i pompa kotłowa, a nawet siłownik mieszacza powrotu...

Obecnie, zbiorniki buforowe bez ocieplenia, można kupić w dość rozsądnych cenach... a solidne ocieplenie, lepiej jest zrobić samemu... bo wyjdzie sporo taniej, a nawet lepiej...

P S.
Marecki... żonie powiedz wink że ten duży "bojler"  jest po to, żeby już nigdy nie zabrakło ciepłej wody, w trakcie kąpieli pod prysznicem wink
Może taka wizja zadziała na wyobraźnię... i się ugnie big_smile

Stopka forum