Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#101 2018-01-16 20:18:24

besix
Często się udziela

Re: Najnowszy regulator kotłowy Estymy... Igneo Touch.

Od idiotyzmów to jesteś ty urlopowiczu darecki i prawie wszyscy użytkownicy tego forum od dawna to wiedzą.

Zazdrościć tobie ? a niby czego ?
Może tego , że do dziś od 30 grudnia nie masz sprawnego modułu Vide Room , a to uniemożliwia w pełni sterować siłownikiem mieszacza ?( zaznaczam w pełni ).

Czy może tego , że żeby uruchomić u siebie ten nowy regulator , musiałeś zakupić dodatkowo moduł CAN i nie ważne w jakiej wersji ? O czujnikach temperatury , które są kompatybilne ( identyczne) jak starym regulatorze nie wspomnę.
Ogarnij się chłopie.

Tak jak napisałem sama idea tego regulatora jest ok , ale chyba prędzej bym sprzedał cały swój zestaw i kupił wszystko nowe z tym regulatorem , niż bawił się w taką beznadziejną modernizację .

To już u kolegi mareckiego taka zamiana ma większy sens , bo ma już moduł CAN i Sondę Lambda z modułem .

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#102 2018-01-16 21:04:46

Andrzej47op
Często się udziela

Wy nadal wierzycie, że ten mistrz forum jest fizycznie w posiadaniu tego co tu opisał...
Wystarczy połączyć fakty, że ten przełom nastąpił w Święta Bożego Narodzenia. .. Zamontował córce we Wigilię komplet za pare tysi ( Mikołaj przybył
big_smile) później  porobil sobie fotki,  a kilka  kolejnych zięciunio dosłał. Focie się skonczyly, bo zięciunio nie będzie siedział w kotłowni na jego życzenie,  a jedynie co zostało, to pusta  dyskusja dzięki której chłop ma tlen do życia...

Widzisz marek jak Ci PROSTAK odpowiedział.... " zapomnij"

Co za typ.

Super mini bio z popielnikiem big_smile

#103 2018-01-16 21:20:08

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

besix napisał:

... żeby uruchomić u siebie ten nowy regulator , musiałeś zakupić dodatkowo moduł CAN i nie ważne w jakiej wersji ?...

Nadal bredzisz...

Regulator zakupiłem w zestawie z modułem BIG, gdyż taka konfiguracja ma największy sens... ale jak widać, nie masz o tym żadnego pojęcia...

Moduł podstawowy, daje co prawda możliwość rozbudowy... ale w efekcie wychodzi to drożej, gdyż aby uzyskać np. obsługę kolejnego mieszacza, trzeba zakupić kolejny moduł, który to obsłuży...
To samo dotyczy pompy kotłowej, którą można podpiąć wprost do modułu BIG...
W przypadku zaś modułu podstawowego, trzeba zakupić kolejny, który dopiero umożliwi sterowanie pompą kotłową z poziomu regulatora.
To samo dotyczy też bufora, który można aktywować w konfiguracji z modułem BIG... a do którego, w przypadku modułu starszego typu... także jest potrzebny moduł dodatkowy... zresztą ten sam, co i do pompy kotłowej.

Dlatego też, wersja modułu CAN, nie była wcale przypadkowa, gdyż jest to element szerszego planu, w którym wymiana sterowania, jest dopiero pierwszym etapem...
A o swoich planach, nie mam obowiązku Cię informować big_smile

P.S.
Widać, że macie cechy wspólne z trollem sześciu imion... dlatego tak się skumaliście.
Zazdrość i zawiść, to są paskudne cechy, które u Was nabrały już chorobliwej postaci, dlatego tak się obaj tym nakręcacie...

Ostatnio edytowany przez darecki (2018-01-16 21:27:42)

Zestaw Pellets 100-16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator IgneoTouch z modułem BIG oraz Lambda + VideRoom i VideNet. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N. Komin zakończony regulatorem ciągu SmartFlow. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów). Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#104 2018-01-16 22:32:54

besix
Często się udziela

Egocentryzm i chamstwo , które cechuje ciebie urlopowiczu darecki , za które słusznie byłeś na przymusowym urlopie , jest trzy razy gorsze od zazdrości , której się tak uczepiłeś.

Ja niczego ci nie zazdroszczę , a już na pewno nie tego nowoczesnego regulatora w starym nieocieplonym durszlaku.

Do ogrzania mojego domu wystarczy mi to co mam, a sterowanie i podgląd przez net , które kosztowało mnie śmieszne pieniądze, daje dodatkowy komfort , na który ty musisz nadal czekać, bo twój Vide Room   jakoś nie wraca do ciebie i żeby zobaczyć swój nowy wyświetlacz musisz dmuchać do kotłowni.

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#105 2018-01-16 22:44:49

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Dobra pany zejdźmy na ziemię. Darecki zachowałeś się niezbyt kulturalnie i to kilka razy więc nie chce mi się więcej o tym gadać. Za "wiem ale nie powiem" po prostu na forum, które moderuje, poleciał byś na zbity pysk bez możliwości powrotu.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#106 2018-01-16 22:50:44

darecki
Często się udziela

besix napisał:

... podgląd przez net , które kosztowało mnie śmieszne pieniądze, daje dodatkowy komfort...

Śmieszny "podgląd przez net"... za... "śmieszne pieniądze"... to nie to samo, co Vide Net big_smile

P.S.
Marecki... nie rozpędzaj się tak big_smile
Od straszenia, to jest tu przecież besix... zapomniałeś? big_smile

A to "zapomnij"... to muszę Ci chyba przetłumaczyć, bo widać, że nie załapałeś...
Dotyczyło to konkretnie , kontaktowania się z Tobą, na "PRV"... teraz jasne?

Ostatnio edytowany przez darecki (2018-01-16 22:56:19)

Zestaw Pellets 100-16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator IgneoTouch z modułem BIG oraz Lambda + VideRoom i VideNet. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N. Komin zakończony regulatorem ciągu SmartFlow. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów). Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#107 2018-01-16 23:02:15

marecki
Często się udziela

Dareczku przyjacielu mój serdeczny, próbujesz być strasznie czasami tajemniczy po prostu. W jakim celu?

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#108 2018-01-16 23:10:09

Andrzej47op
Często się udziela

marecki napisał:

Dareczku przyjacielu mój serdeczny, próbujesz być strasznie czasami tajemniczy po prostu. W jakim celu?

Ty naprawdę nie wiesz?

Przecież to forum trzyma go przy życiu... Jak się nic nie dzieje, to aorta się zaciśnia....

Pierwszy raz widzę tak ciężki przypadek, a z pewnością jest nieuleczalny...

Darecki...wiesz... Żebym mógł być o coś zazdrosny, to muszę widzieć ekonomię i zyski w tym przypadku i wtedy sam bym inwestowal..., ale nie widzę w tej inwestycji  " przychodu"  nawet na kilka lat do przodu.

#109 2018-01-16 23:13:23

darecki
Często się udziela

Marecki... ja tajemniczy?
Coś Ci się wydaje...
Gdyby nie ja, to byś nawet nie wiedział, że to na co czekałeś, jest już dostępne wink
Taki jestem miły big_smile

Ostatnio edytowany przez darecki (2018-01-16 23:14:23)

#110 2018-01-16 23:43:38

marecki
Często się udziela

A to i tak dobrze, że dzisiaj trzeźwy jestem. Doceń to big_smile

dobra koniec offtopu

#111 2018-01-16 23:49:53

darecki
Często się udziela

To Ty raczej "doceń to"... co wnosi zastosowanie modułu BIG big_smile

https://images81.fotosik.pl/966/99185b50add91053med.jpg

https://images81.fotosik.pl/966/fcf15bfdcb8c7482med.jpg

#112 2018-01-17 00:03:15

marecki
Często się udziela

Przeanalizuję.

Przede wszystkim planuję testowe uruchomienie czujników pokojowo pogodowych, bo niby dlaczego nie, jeszcze nie wiem w jakim trybie. Pelecik dosłownie pod nosem mam rodzimej produkcji i naprawdę jest mega super. W końcu palnik Platinum Bio pokazuje co potrafi. Starego panelu na razie nie sprzedaję.

p.s. Nie ukrywam, poza tematem, że bardziej interesuje mnie przerobienie instalacji i wywalenie 4D z kominka. Tech swoja drogą ale... ehh dobra nie dzisiaj smile

#113 2018-01-17 00:45:33

darecki
Często się udziela

Jak pozostaniesz przy tym podstawowym module, to Techa możesz wykorzystać do sterowania drugim obwodem grzewczym...
Dziwię się Tobie... że mając kominek i sporo podłogówki, nie zdecydowałeś się na wykorzystanie bufora...
Nie byłoby problemu ze zintegrowaniem obu źródeł zasilania, a także odbiorem nadmiaru energii z kominka...

#114 2018-01-17 16:24:08

marecki
Często się udziela

Także info również dla innych: panel nie jest dostępny, przynajmniej w sklepie kostrzewy. W estymie też nie prowadzą sprzedaży. Ponoć nie prowadzą sprzedaży bo jest do starszych produktów.

Więc o ile nic się nie zmieni darecki dalej możesz w tym wątku prowadzić monolog, bo niby kogo miało by to interesować. Za jakiś czas edytuję wszystkie swoje posty tak żeby była jasność.

Ostatnio edytowany przez marecki (2018-01-17 16:26:54)

#115 2018-01-17 16:26:02

besix
Często się udziela

darecki napisał:

Śmieszny "podgląd przez net"... za... "śmieszne pieniądze"... to nie to samo, co Vide Net big_smile

Pewnie, że nie to samo , mój jest lepszy bo dużo tańszy smile Vide Net nadaje się tak naprawdę tylko do podglądu , sterowanie z poziomu Vide Net to porażka. Dla mnie szkoda pieniędzy na ten moduł.
Co mi daje możliwość zmiany wartości powietrza max , jak nie mogę zmienić powietrza min i wartości podawania paliwa.
To samo z ustawieniem temperatury kotła , mogę ją zmieniać , ale już startu pomp i histerezy nie ruszę
Beznadzieja.
Albo sterowanie wszystkim za takie pieniądze , albo szkoda pieniędzy .
Ja mam przynajmniej to co chcę za te śmieszne pieniądze i mogę z poziomu kanapy sobie obserwować pracę palnika.
A ty urlopowiczu darecki nie masz nic oprócz wyświetlacza w rozdzielni elektrycznej , która jest w zapyziałej piwnico - kotłowni

#116 2018-01-17 18:37:14

darecki
Często się udziela

besix napisał:

... mój jest lepszy bo dużo tańszy smile Vide Net nadaje się tak naprawdę tylko do podglądu , sterowanie z poziomu Vide Net to porażka. Dla mnie szkoda pieniędzy na ten moduł...

... Ja mam przynajmniej to co chcę za te śmieszne pieniądze i mogę z poziomu kanapy sobie obserwować pracę palnika...

Ty to masz zainteresowania... "obserwowanie pracy palnika" big_smile
A w żywność, zaopatrujesz się na stoiskach z karmą dla zwierząt zapewne... bo taniej...
Wszak mówią, że... "byle co zje i byle co gada"... więc coś w tym musi być big_smile

No ale popatrz tylko wink jak to się wersja zmieniła, w zależności od sytuacji big_smile

besix napisał:

...
Więc jak chcesz kolego marecki kupić sobie "mercedesa" ale bez luksusowego wyposażenia , to chyba lepiej jeździć sprawdzonym  Volkswagenem , a za zaoszczędzoną kasę kupić sobie VIDE NET i mieć zdalną obsługę kotła...

Nawet nie trzeba komentować, gdy autor bredni, sam sobie zaprzecza big_smile

#117 2018-01-17 19:13:32

Andrzej47op
Często się udziela

Darecki,  to mistrz manipulacji faktów, które układa " pod siebie". Kula w łeb i po kłopocie.... Prostak prostej i ułomnej konstrukcji przypominającej gwóźdź..., czyli : wal w łeb.

Człowieku ty jesteś tak kur... wa chory na mozg, że takiego przypadku nie ma w Polsce...

#118 2018-01-17 19:22:39

darecki
Często się udziela

marecki napisał:

Także info również dla innych: panel nie jest dostępny, przynajmniej w sklepie kostrzewy. W estymie też nie prowadzą sprzedaży. Ponoć nie prowadzą sprzedaży bo jest do starszych produktów...

A Ty dalej z tym "sklepem kostrzewy"?
To nie jest oficjalny sklep producenta.

Estyma, tego regulatora nie sprzedaje osobom prywatnym, gdyż zaopatruje w nie producentów kotłów... którzy stosują je do nowych produktów właśnie... (a Kostrzewa się do nich nie zalicza)...
Soft jest indywidualnie modyfikowany, gdyż zawiera grafiki przedstawiające nawet konkretny model kotła i palnika...

Marecki... czy Ciebie nawet przez drogę, to trzeba za rękę prowadzić?
Tak trudno... jest skontaktować się chociażby z lokalną firmą, która prowadzi dystrybucję kotłów firmy, mającej te regulatory w ofercie?
Jeśli mają bezpośredni kontakt z producentem, to bez problemu taki temat mogą ogarnąć...
Przestań się mazać... tylko działaj.

#119 2018-01-17 19:37:44

marecki
Często się udziela

Pier....li mnie to.

#120 2018-01-17 20:27:12

besix
Często się udziela

Moje zainteresowania , urlopowiczu darecki ,  nie powinny cię interesować , jesteś za tępy , żeby poznać nawet ich podstawy, a chamskie odzywki typu „stoiska z karmą „  wybitnie świadczą o braku argumentów i wyszukiwaniu złośliwości, żeby ten brak czymś zapchać.

Koledze mareckiemu proponowałem Vide Net , tylko dlatego , że poddał się z próbą zrobienia sobie tego na RBPi , a widocznie ma chłop ochotę na zdalny podgląd.

Ale co ty możesz na ten temat wiedzieć , nawet nie potrafisz jednego kontrargumentu przedstawić .
Łatwo jest napisać „ to nie to samo, co Vide Net „ , tylko trzeba to jeszcze podeprzeć argumentami.

#121 2018-01-17 21:05:05

marecki
Często się udziela

p.s. Nie poddałem się. Na razie brakuje czasu i wrócę do wątka na 100%. Garaż kończę w płytkach + praca itd. smile

#122 2018-01-17 21:37:58

Andrzej47op
Często się udziela

Marecki.... Możesz układać asfalt na wiosce i nikogo to nie interesuje.

#123 2018-01-17 22:14:52

marecki
Często się udziela

Andrzej47op napisał:

Marecki.... Możesz układać asfalt na wiosce i nikogo to nie interesuje.

Oho, forumowy inteligent się odezwał. Kolego pamiętaj przy następnych postach, że net nie jest anonimowy. Szczególnie jak się wysyła do kogoś maila na PRV.

#124 2018-01-17 22:26:07

darecki
Często się udziela

besix napisał:

... nawet nie potrafisz jednego kontrargumentu przedstawić ...

A jakie trzeba przedstawiać "kontrargumenty"... skoro Twoje "argumenty" są stekiem bzdur...

Bo tylko taki ignorant jak Ty, może oczekiwać pełnej obsługi zdalnej tam, gdzie efekty tych zmian, powinny być  kontrolowane... więc udostępnienie takich funkcji w panelu zdalnym, mogłoby prowadzić do niekorzystnych następstw takiego mieszania ustawieniami np. nadmuchu, bez możliwości skontrolowania efektów takich zmian...

W przypadku np. Igneo Touch... nadmuchy regulowane jest co 20% mocy palnika, tym bardziej... dostęp do zmian wartości minimalnej i maksymalnej, nie ma żadnego sensu... tym bardziej, że takich regulacji nie powinno się wykonywać zdalnie...

Zmiana histerezy kotła i temperatury startu pomp, to chyba tylko Tobie jest potrzebna...
Takie parametry dobiera się optymalnie do swojej instalacji, i nie modyfikuje się ich stale, bo nie ma to najmniejszego sensu.

Oczywiście... o możliwości zarządzania praca kotła i obwodów grzewczych oraz zasobnika C.W.U., to już nie warto było wspominać big_smile żałosny naciągaczu, szukający tylko bezsensownych argumentów przeciwko...

Możliwość zdalnego uruchomienia, oraz dostęp do 4 trybów pracy kotła, a także możliwość zmiany temperatury zadanej, jest wystarczającą funkcjonalnością, która może być przydatna.

Tak samo jak podstawowa konfiguracja pracy obwodów grzewczych... czyli możliwość wyboru trybu ich pracy, oraz modyfikowanie ustawień temperatur, komfortowej i ekonomicznej.

Podobnie jest z modyfikacją ustawień zasobnika C.W.U., które to opcje w zupełności wystarczają w normalnym użytkowaniu, gdyż takich ustawień także nie zmienia się co chwilę... tylko używa raczej stałych nastaw.

A jeśli chodzi o inne przydatne informacje, które są dostępne zdalnie... to jest np. podawana ilość paliwa w zbiorniku, oraz jest przypomnienie o jego uzupełnieniu... oraz oczywiście wszelkie inne informacje alarmowe o nieprawidłowościach, jakie mogą występować... które także skutkują wysłaniem maila do użytkownika...

Więc jak widać wink funkcjonalność jest dużo większa, aniżeli wiedza ignoranta, który szuka tylko... do czego by się tu przyczepić big_smile

#125 2018-01-17 23:23:59

besix
Często się udziela

darecki napisał:

Zmiana histerezy kotła i temperatury startu pomp, to chyba tylko Tobie jest potrzebna...
Takie parametry dobiera się optymalnie do swojej instalacji, i nie modyfikuje się ich stale, bo nie ma to najmniejszego sensu.

Nawet przeczytać ze zrozumieniem nie umiesz tępy urlopowiczu , napisałem
„To samo z ustawieniem temperatury kotła , mogę ją zmieniać , ale już startu pomp i histerezy nie ruszę.”

Tobie to nie robi różnicy?

darecki napisał:

Możliwość zdalnego uruchomienia, oraz dostęp do 4 trybów pracy kotła, a także możliwość zmiany temperatury zadanej, jest wystarczającą funkcjonalnością, która może być przydatna

Brawo , zmienisz sobie tryb pracy kotła, a co da zmiana trybu pracy kotła, skoro nie mogę zmienić czasu podawania i np.  krzywej grzewczej?
A te informacje tak przydatne zawierają temperaturę powrotu, na którą każdemu zwracasz uwagę?
Na te pytania też masz swoje bzdurne odpowiedzi urlopowiczu?
Ja nie szukam dziury w całym tylko obiektywnie oceniam przydatność, a skoro dla mnie jest średnia , to wolę mieć coś swojego za dużo mniejsze pieniądze.

Stopka forum