Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

• Index
  •  » Inne
  •  » Moja instalacja CO, CWU - zdjęcia, linki, schematy, opisy...

#201 2017-11-23 23:11:01

besix
Często się udziela

Re: Moja instalacja CO, CWU - zdjęcia, linki, schematy, opisy...

Kolego spooknienty chyba chcesz sobie nieźle namieszać tymi elektrozaworami , i nic z tego nie będzie bez zewnętrznego sterowania tymi siłownikami.
Jak podłączysz je pod wyjście pomp to co uzyskasz ? Otwarcie obiegu , które przecież masz bez tego siłownika a jak pompa sie wyłączy to po co ten siłownik ma zamknąć przepływ ?
Chcesz sterować temperaturą za pomocą siłowników , to kup sobie np http://allegro.pl/regulator-temperatury-cyfrowy-termostat-110c-230v-i6964856142.html
Podłączysz do tego ten siłownik ustawisz zadaną temp i po sprawie
Jeżeli chcesz tym siłownikiem sterować podłogówką to chyba szkoda pieniędzy , ale sam się przekonasz

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#202 2017-11-24 09:35:07

spooknienty
Zaczyna się udzielać

Re: Moja instalacja CO, CWU - zdjęcia, linki, schematy, opisy...

Opcja jest taka że z pieca mogę wysterować kilka pomp na niezależne obiegi. Podpinając siłowniki i najprostsze czujniki temperatury  mógłbym wykorzystać potencjał sterownika, który już posiadam w kotle (więc za niego zapłaciłem, chociaż go nie chciałem zależało mi na czyszczeniu palnika) zamiast dokupować następną centralę. Chciałbym móc regulować temperatury w różnych pomieszczeniach a do tego jeszcze w cyklu dobowym/tygodniowym. Lubię kiedy w nocy jest chłodniej, więc kaloryfery na górze mogę tak wysterować z kotła (+ pogodówka).
Mieszacza z kotła nie mogę bezpośrednio sterować a zakup dodatkowej elektroniki to dodatkowy spory wydatek, ale chyba się nie obejdzie.

• Index
  •  » Inne
  •  » Moja instalacja CO, CWU - zdjęcia, linki, schematy, opisy...

Stopka forum